وعده وزارت صنعت برای افتتاح و نوسازی ۱۱هزار واحد صنعتی

محسن صالحی نیا از افتتاح ۶۰۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط و نوسازی ۵۰۰۰ واحد صنعتی در سال جاری خبر داد

 محسن صالحی نیا در مراسم افتتاح فاز توسعه فرش زاگرس کرمانشاه، تحریک بازار را از برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای رونق تولید برشمرد و گفت: البته تولیدات ما نیز باید از کیفیت لازم برخوردار و رقابتی باشند.

وی افزود: برای کیفی شدن و رقابتی شدن تولیدات نیز باید واحدهای صنعتی ما به توسعه دانش فنی، استفاده از ماشین آلات روز و ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه توجه داشته باشند.

افتتاح ۶۰۰۰ واحد صنعتی در سال جاری

صالحی نیا با بیان اینکه امسال ۶۰۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در کشور افتتاح می شود، گفت: سهم استان کرمانشاه از این تعداد ۱۲۰ واحد است.

وی گفت: امسال همچنین برای اولین بار نوسازی ۵۰۰۰ واحد صنعتی را در برنامه داریم که سهم کرمانشاه از این تعداد ۱۰۰ واحد است.

وی با بیان اینکه سال گذشته از ۱۲ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط در کشور حمایت کردیم، گفت: امسال نیز مشکلات ۱۰ هزار واحد بررسی و از آنها حمایت می شود.

صنایع بزرگ را فراموش نکرده‌ایم

صالحی نیا افزود: البته حمایت از واحدهای بزرگ را نیز فراموش نکرده ایم و برای این واحدها هم برنامه داریم.

معاون وزیر صنعت، ادامه داد: توسعه صادرات نیز از برنامه های جدی وزارت است و بسته حمایت از صادرات تعریف شده است.

هدف‌گیری تحریک بازار برای رونق تولید

وی مدیریت واردات را نیز از برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت برشمرد و گفت: در برنامه داریم واردات کالاهای مصرفی که نمونه مشابه با کیفیت دارند را با استفاده از قوانین و تعرفه ها، کم کنیم.

وی به وضعیت بخش صنعت استان کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت: طرح های صنعتی خوبی نظیر خودروسازی در کرمانشاه افتتاح شده و می توان واحدهای زیرمجموعه نظیر قطعه سازی را فعال کرد.

کد خبر 21739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =