تأمین اجتماعی از مهم‌ترین چالش‌های فضای کسب‌وکار کشور

رئیس کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق ایران گفت : مسایل تأمین اجتماعی از مهم‌ترین چالش‌های فضای کسب‌وکار کشور است

به گزارش اگزيم نيوز به نقل از صدا وسيما، محمود تولایی در نشست تخصصی نمایندگان اتاق‌های سراسر کشور که در آن هیئت‌های تشخیص مطالبات تأمین اجتماعی حضور داشتند، افزود : اگر در کار این هیئت‌ها دقت نشود، هم سازمان متضرر می‌شود و هم حق کارفرمایان از بین می‌رود .
وی اضافه کرد: سازمان تأمین اجتماعی یک‌ نهاد مردمی و اموال آن متعلق به کارگران و کارفرمایان است و دولت سه درصد سهم خود را خیلی دیر می‌دهد یا اینکه نمی‌دهد.
تولایی به وعده وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی به فعالان بخش خصوصی اشاره کرد و گفت : آقای ربیعی سال گذشته قول داد که موضوع انتخاب نماینده وزیر کار که پیش از این به سازمان تأمین اجتماعی تفویض شده بود، پس گرفته شود و از این پس تعیین نماینده وزیر کار به شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی تفویض شود، اما این موضوع اجرایی نشده است.
تولایی همچنین با گله مندی از وضع سامانه‌های الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی گفت: سامانه‌های الکترونیک ابزاری برای تسهیل و روان‌تر کردن امور است اما در سازمان تأمین اجتماعی ابزاری برای تعویق امور شده‌ است.
دبیر کل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز در این نشست گفت : از ابتدا ترکیب سازمان تامین اجتماعی مشکل داشت و به‌عنوان یک سازمان دولتی و شبه‌دولتی عمل می‌کرد.
علیرضا اشرف افزود: در کشورهای دیگر درآمدهای صندوق‌های تأمین اجتماعی و مانند این صندوق، سرمایه‌گذاری و نه ذخیره می‌شود و با این پول کار تجاری و درآمد ایجاد می‌کنند اما در ایران سازمان تأمین اجتماعی در مدیریت منابع خود ضعیف بوده است.
اشرف افزود : از سال‌های 80 دولت نتوانست یک سری از بدهی‌ های خود را پرداخت کند و این موضوع مشکلاتی را به وجود آورد و به این منظور هیئت‌های حل اختلاف تأمین اجتماعی تشکیل شدند. 
به گفته اشرف اگر این موضوع را جا بیندازیم که سازمان تأمین اجتماعی مکلف به پرداخت حقوق است و دولت فقط باید بر این سازمان نظارت داشته باشد، بسیاری از مشکلات حل می‌شود.
وی افزود : سازمان تأمین اجتماعی به دلیل عملکرد بد دولت‌ها و ضعف مالی از شکننده‌ترین سازمان‌ها بوده در حالی‌که مدیریت منابع مالی در این سازمان خیلی مهم است.
اشرف در ادامه خطاب به نمایندگان اتاق‌ها در هیئت‌های تشخیص گفت: نمایندگان اتاق‌ها باید به قوانین و مقررات و همه ضوابط و آیین‌نامه‌ها و به فرایندهای تولید هم آشنایی داشته باشند؛ همچنین نمایندگان در جلسه‌های هیئت، ضمن اعلام نظر خود، آن‌ها را مستندسازی کنند.
نمایندگان اتاق‌ها در هیئت‌های تشخیص باید با قدرت حضور یابند و با اعلام نظر خود تأثیرگذاری هیئت را بالا ببرند.
معاون فنی و بازرگانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران هم در این نشست گفت: اتاق ایران به‌عنوان یک نظام حرفه‌ای، ذی‌نفعانی به عنوان اعضای اتاق‌ دارد و مطالعات نشان داده است اعضای اتاق با چالش‌های اساسی در حوزه‌های گمرک، تأمین مالی و تأمین اجتماعی مواجه هستند.
مظفر علیخانی افزود: وقتی به قوانین ناظر بر فعالیت‌های اقتصادی کشور نگاه می‌کنیم می‌بینیم مراجع شبه قضایی در حوزه نظام مالیاتی و گمرک و تأمین اجتماعی و روابط کار هم پیش‌بینی‌شده است که نشان می‌دهد این حوزه پیچیدگی‌های زیادی دارد.
معاون فنی و بازرگانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران افزود: بعضی از هیئت‌های تشخیص مطالبات موفق هستند اما بعضی از این هیئت‌ها موفقیت‌های چندانی نداشته‌اند و برگزاری چنین نشست‌هایی برای ایجاد وحدت رویه در کار هیئت‌ها و انتقال تجربه و دانش ضروری است.
علیخانی همچنین از تدوین مجموعه‌ ای از قوانین و دستورالعمل‌های این حوزه خبر داد و گفت: قوانین و دستورالعمل‌های بسیاری در این حوزه وجود دارد که تسلط بر همه اینها نیازمند وقت و دقت نظر زیاد است و اتاق در نظر دارد مجموعه‌ای از قوانین و دستورالعمل‌های مهم این بخش را تدوین کند.
معاون فنی و بازرگانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تصریح کرد: این هیئت‌ جایگاه رفیعی هم در اجرای قانون و هم صیانت از منافع سازمان و اعضای اتاق دارد و نباید با برخوردهای سلیقه‌ای در هیئت‌ها منافع کارفرمایان را به خطر انداخت.
کیوان کاشفی، عضو هیئت رئیسه اتاق ایران در این نشست گفت: در سه سال اخیر یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های فضای کسب‌وکار قوانین تأمین اجتماعی بوده است؛ چنانچه در نظرسنجی پایش فضای کسب‌وکار در زمستان پارسال و در بهار امسال مشکلات مرتبط با تأمین اجتماعی و مالیات از بزرگ‌ترین چالش‌های فعالان اقتصادی بوده است.
کیوان کاشفی افزود: عمده مشکلات فعالان اقتصادی با تأمین اجتماعی هم به این دلیل است که این سازمان در جایگاه خود نیست و با اینکه این سازمان متعلق به کارگر و کارفرماست اما این گروه هیچ نقشی در این سازمان ندارند.
به گفته کاشفی سازمان‌هایی مانند تأمین اجتماعی تا زمانی که جوان هستند درآمد خوبی دارند چراکه حجم ورودی‌های آن‌ها نسبت به خرج‌ها بهتر است و اگر آینده‌نگر باشند می‌توانند با مدیریت منابع از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کنند اما اگر آینده‌نگر نباشند در بازپرداخت تعهدات خود دچار مشکل می‌شوند و دغدغه‌های مالی پیدا می‌کنند مانند وضعی که سازمان تأمین اجتماعی در حال حاضر دارد.
کاشفی با تأکید بر تعامل خوب بخش خصوصی با تأمین اجتماعی گفت : دوره چالش‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم و برغم اینکه در چند سال گذشته بین دو طرف بی‌اعتمادی بوده است اما در حال حاضر باب تفاهم و ایجاد ارتباط با بخش خصوصی گذاشته‌شده است.

به گفته کاشفی در خیلی استان‌ها که روحیه همکاری و تعامل بوده فعالان اقتصادی کم‌ترین مشکل را داشته‌اند و مشکلات حل‌شده است و با روحیه همکاری و تعامل می‌توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.
مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان‌ها در سازمان تأمین اجتماعی هم در این نشست گفت: سازمان تأمین اجتماعی باید پاسخگو باشد و انعطاف لازم را با شبکه‌های اجتماعی خود داشته باشد؛ اما این باور در گذشته وجود نداشت گرچه هنوز هم با وضع مطلوب فاصله‌داریم و در جاهایی هنوز نواقصی وجود دارد و باید اصلاح شود.
رضا معینی افزود: سازمان تأمین اجتماعی درصدد است با ظرفیت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و حمایت اتاق ایران مشکلات را حل کند و پاسخگوی ذی‌نفعان خود باشد.
وی گفت : اگر شما به عنوان فعالان اقتصادی در رأس سازمان تأمین اجتماعی و شورای عالی تأمین اجتماعی یا هیئت امنای سازمان باشید خیلی از مشکلات این سازمان حل می‌شوند.
مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان‌ها در سازمان تأمین اجتماعی همچنین بر لزوم مطالبه گری فعالان اقتصادی تأکید کرد و گفت : کارفرمایان و فعالان اقتصادی باید حساسیت داشته باشند و مسائل و مشکلات خود را پیگیری کنند.

کد خبر 22289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =