اختصاص ۱۰۰ میلیون دلار به صندوق ضمانت صنایع کوچک

محمدحسین مقیسه از افزایش اعتبار این صندوق در سال آینده تا ۱۰۰ میلیون دلار خبر داد

محمدحسین مقیسه در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، با اشاره به افزایش عملکرد صندوق در نیمه ابتدای امسال، گفت: در سال گذشته ۱۸۲ واحد کوچک صنعتی در قالب ضمانت نامه بانکی به ارزش ۱۲۵ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

وی افزود: از این میزان تسهیلات پرداخت شده ۴۰ درصد مربوط به سرمایه در گردش واحدها، ۳۸ درصد طرح های ایجاد و ۱۶ درصد طرح های توسعه ای بوده است که این ارقام نشان می دهد در سال های گذشته تولیدکنندگان در فضای اقتصادی کشور فعال تر شدند.

مقیسه با اشاره به اینکه در سال های گذشته عملکرد صندوق از مجموع عملکرد آن از ابتدای تاسیس بیشتر بوده است، اظهار کرد: در ابتدا صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با ۵۰ میلیارد تومان سرمایه اسمی آغاز به کار کرد که از این مقدار ۳۸ میلیارد فقط پرداخت شد اما در یک و نیم سال گذشته تاکنون ۷۵ میلیارد تومان صندوق افزایش سرمایه داشته است.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در ادامه با بیان اینکه به زودی منابعی از طریق حساب های ذخیره ارزی به این صندوق تزریق خواهده شد، افزود: بر اساس تصمیم اتخاذ شده به صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در سال آینده ۱۰۰ میلیون دلار تزریق خواهد شد که توان اعتباری آن را به شدت افزایش می دهد.

وی در خصوص محل تامین این پول، گفت: رقم اعلام شده به این صندوق قرار است از محل تسویه حساب های ذخیره ارزی یعنی بازگشت وام های پرداخت شده تامین شود که در نهایت به حساب صندوق واریز خواهد شد.

مقیسه با حضور در غرفه ایسنا با اشاره به نحوه صدور ضمانت نامه برای دریافت تسهیلات، گفت: این صندوق بنا بر تعریف وظیفه ای که برای آن شده است اقدام به پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک صنعتی و واحدهای صنفی تولیدی دارای مجوز از اتحادیه ها تا سقف سه میلیارد تومان خواهد کرد که اولویت پرداخت عموما با واحدهایی است که عملکرد صادراتی دارند.

 

 

کد خبر 22336

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =