اتصال ریلی شلمچه به عراق تسریع می‌شود

سعید رسولی گفت: اتصال مرز شلمچه به کشور عراق برای راه آهن جمهوری اسلامی ایران دارای اهمیت است و تلاش می‌کنیم تا اتصال ریلی میان ایران و عراق هرچه سریعتر برقرار شود

عضو هیات مدیره راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: اتصال مرز شلمچه به کشور عراق برای راه آهن جمهوری اسلامی ایران دارای اهمیت است و تلاش می‌کنیم تا اتصال ریلی میان ایران و عراق هرچه سریعتر برقرار شود. سعید رسولی اظهار کرد: برای اتصال ریلی مرز شلمچه به بصره، نیاز است تا یک پل و یک قطعه ریلی حدود ۳۲کیلومتری ساخته شود که مقدمات عقد قرارداد آن در دست اقدام است.

وی افزود: برای عقد قرارداد به منظور ساخت این پل و خط آهن ۳۲ کیلومتری، مذاکراتی با بنیاد مستضعفان صورت گرفته و این نهاد، پیشنهادی برای انجام آن ارائه کرده است.

عضو هیات مدیره راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در این زمینه بخش‌های دیگری نیز پیشنهاداتی برای ساخت خط آهن و پل در این مسیر ارائه کرده‌اند و حوزه سرمایه‌گذاری راه‌آهن در حال مذاکره هستند و امیدواریم به زودی شاهد عقد قرارداد ساخت این راه‌آهن و اتصال مرز شلمچه به بصره باشیم.

رسولی عنوان کرد: اتصال مرز شلمچه به عراق برای راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران دارای اهمیت است و تلاش می‌کنیم تا اتصال ریلی میان ایران و عراق هرچه سریعتر برقرار شود.

وی با بیان این‌که با طرف عراقی مذاکراتی انجام گرفته است، گفت: وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اهتمام ویژه نسبت به اجرای این پروژه دارند و امیدواریم تا این پروژه هرچه سریع‌تر اجرایی شود.

عضو هیات مدیره راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: مسیر شلمچه تا بصره قطعه کوتاهی است که انشالله امیدواریم به زودی شاهد آغاز شدن عملیات ساخت آن باشیم تا کریدور اتصال خوزستان به عراق تکمیل شود.

رسولی بیان کرد: بر اساس توافقی که در گذشته میان طرف ایرانی و عراق شکل گرفته بود، قرار بود تا ایران پل مورد نیاز طرح را بسازد و طرف عراقی نیز قطعه ۳۲کیلومتری طرح را انجام دهد اما با توجه به اینکه طرف عراقی اعلام کرده که امکان انجام آن را ندارد، قرار است تا این مسیر را ایران اجرا کند و طرف عراقی هزینه های آن را بپردازند.

 

منبع: ايسنا

کد خبر 22641

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =