افزایش سهم ایران از تجارت دریایی

محمد راستاد: شاخص اصلی و اولویت اقتصاد مقاومتی در صنعت حمل و نقل دریایی کشور، افزایش سهم ایران از تجارت دریایی منطقه و جهان است

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: شاخص اصلی و اولویت اقتصاد مقاومتی در صنعت حمل و نقل دریایی کشور، افزایش سهم ایران از تجارت دریایی منطقه و جهان است.

به گزارش اگزیم نیوز به نقل از روابط عمومی دبیرخانه بیست و پنجمین همایش ارگان های دریایی کشور، محمد راستاد افزود: یکی از شاخص‌های اقتصاد مقاومتی در صنعت دریایی کشور توسعه ناوگان ملی و تحت مالکیت کشور است تا بتوانیم اقتدار دریایی خود را در سطح بین‌المللی بیش از پیش حفظ کنیم.

معاون وزیر راه و شهر سازی اظهارداشت: بیشترین تمایل و علاقه سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان سازمان حاکمیتی دریایی کشور این است که روز به روز بر قدرت و اقتدار ناوگان تحت پرچم کشور افزوده شود.
راستاد، یکی دیگر از شاخص‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه دریا را ارتقا ظرفیت و توان عملیاتی بنادر و پس‌کرانه‌ها دانست و گفت: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که کمبودی نسبت به بنادر رقیب نداشته باشیم و بتوانیم همتراز با آنها سرویس‌ها و خدماتی ارائه کنیم که نه تنها ناوگان ملی و کالاهای وارداتی، بلکه کالاهای ترانزیتی و ترانشیپی بیشترین سهم را در بنادر کشور داشته باشند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: در عین حال باید صنایع دریایی کشور هم توسعه یابد و تا حد امکان در حوزه ساخت و تعمیرات کشتی‌ها هم به سطح قابل قبولی از پیشرفت برسیم.
وی خاطرنشان کرد: رویکرد اقتصاد مقاومتی این است که در حوزه حمل و نقل و تجارت دریایی هم در ناوگان، هم در بنادر و صنایع دریایی و در سایر فعالیت‌های مرتبط با دریا بتوانیم ظرفیت‌ها و قابلیت‌های کشور را افزایش دهیم .
وی با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی در توسعه صنعت حمل و نقل دریایی کشور و استفاده از ظرفیت های دریایی و بندری اظهارداشت: در هیمن راستا بیست و پنجمین همایش هماهنگی ارگان‎های دریایی با شعار 'توسعه حمل و نقل دریایی با رویکرد اقتصاد مقاومتی' 10 و11 بهمن ماه امسال به میزبانی شرکت تایدواتر خاورمیانه و تولیت دبیرخانه هماهنگی ارگان‎های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در چابهار برگزار می شود.

کد خبر 23107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =