شرايط دريافت گواهی های نباتی در قزاقستان براي صادركنندگان اعلام شد

رايزن بازرگاني جمهوري اسلامي ايران در قزاقستان از شرايط دريافت گواهي هاي نباتي براي صادركنندگان ايراني و خارجي در اين كشور خبر داد

رايزن بازرگاني جمهوري اسلامي ايران در قزاقستان از شرايط دريافت گواهي هاي نباتي براي صادركنندگان ايراني و خارجي در اين كشور خبر داد.

به گزارش اگزيم نيوز به نقل از سازمان توسعه تجارت ايران، آنه دوردي ايران پناه رايزن بازرگاني جمهوري اسلامي ايران در قزاقستان گفت: صادرات محصولات قرنطينه با توجه به شرایط عنوان شده در معاهدات و موافقت نامه های بین المللی جمهوری قزاقستان صورت مي گيرد. به عبارتي صادرات اين نوع محصولات به كشور قزاقستان، تنها در صورتی که گواهی های گیاهی مجاز را دريافت كرده باشند امكان پذير است.
وي در بخش ديگري از سخنانش اظهار كرد: برای دريافت گواهی های گیاهی باید به كميته منطقه اي قرنطینه گیاهان مراجعه كرده و با درج برخي اطلاعات همچون، نام، تعداد محصولات، نام کشور واردكننده و آدرس دقيق، نیاز کشور واردكننده ، زمان و محل حمل و نقل محصولات، مسير حمل و مكان دقيق كشوري كه محموله صادر مي شود، اقدام كنند تا صادرات اين محصول در اسرع وقت انجام شود.
ايران پناه با اشاره به اين كه وضعیت قرنطینه محصولات صادراتی توسط بازرسان در مكان اوليه بارگيري ، ایستگاه های راه آهن مرزهاي دریايي و رودخانه اي، كنترل مي شود اذعان كرد: هنگامی که كالا بدون بارگيري مجدد ارسال شود، پس از زمان بارگيري، در مرز و در محل جابجايي محصولات گياهي چك مي شود.

رايزن بازرگاني جمهوري اسلامي ايران در قزاقستان ادامه داد: هنگامی که کالا به خارج از قلمرو گمرکی قزاقستان ارسال مي‌شود، مدارك كنترل شده مبدا در همان اظهارنامه گمرکی مي آيد، که باید داراي مهر مناسب، محل و زمان تحویل کالا باشد و زمان آن توسط مقامات گمرکی مرز خروجي تنظیم شود.
به گفته وي، مهر گمرك، تأییدیه نهايي صادرات کالا برای خارج از قلمرو گمرکی كشور قزاقستان است، كه در آن نام شخص مسئول و تاريخ خروج و مرز گمركي مشخص شده است.

رايزن بازرگاني جمهوري اسلامي ايران با بيان اين كه مدت زمان ترخیص کالا پس از دریافت تمامي مدارک سه روز تایک هفته اعلام شده است اضافه كرد: در کشور قزاقستان افراد خارجی می توانند با داشتن مدارک مورد نیاز خود، کالای وارداتی خود را ترخیص كنند البته این موضوع مستلزم دارا بودن ویزای تجاری یا اقامت در این کشور و داشتن کارت RRN است.

کد خبر 23137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =