گسترش همکاری ها در قالب طرح «یک کمربند، یک جاده»

رئیس کل گمرک ایران در حاشیه کنفرانس تجارت الکترونیکی فرامرزی سازمان جهانی گمرک با هدف تقویت همکاری های دو جانبه با معاون اول وزیر گمرک چین، رئیس کل گمرک ژاپن ، معاون اول رییس گمرک روسیه و مدیر بین الملل گمرک هنگ کنگ دیدار و گفت و گو کرد

به گزارش اگزيم نيوز به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، فرود عسگری ابتدا با معاون اول رییس گمرک روسیه دیدار کرد که دو طرف در این دیدار در خصوص چگونگی اجرای کریدور سبز بین دو کشور گفت ‌و گو کردند. 
همچنین رییس کل گمرک در حاشیه کنفرانس تجارت الکترونیکی فرامرزی با معاون اول وزیر گمرک چین ملاقات کرد که در این دیدار عسگری مهم ترین محورهای همکاری گمرکی ایران و چین را با توجه به موقعیت و دیدگاه توسعه ی کشورمان تشریح کرد و گفت: ایران خواهان گسترش همکاری ها در چارچوب طرح یک کمربند یک جاده، امکان اجرایی کردن تبادل الکترونیکی اطلاعات گمرکی، افزایش دید و بازدید متقابل برای تعیین زمینه های مهم همکاری برای کمک به فعالان اقتصادی و همچنین شناخت متقابل فعالان مجاز اقتصادی و نیز تسریع در جهت اجرای آن همکاری در زمینه مبارزه با تخلفات گمرکی و بالاخره تقویت همکاری در زمینه توانمندسازی گمرکات است . 
در این دیدار، طرف چینی ضمن ابراز خرسندی از حضور هیات ایرانی در این کنفرانس به خلاصه ای از همکاری های گمرکی دو کشور اشاره کرد و گفت: با موارد پیشنهادی ایران موافق و ما نیز خواهان پیگیری و تسریع در اجرای برنامه به رسمیت شناسی فعالان مجاز اقتصادی بین گمرکات دو کشور هستیم. 
معاون اول وزیر گمرک چین همچنین قول داد تمام تلاش خود را برای اجرایی کردن این برنامه بکارگیرد. 
بر اساس این گزارش، رییس کل گمرک ایران با مدیر بین الملل گمرک هنگ کنگ در خصوص چگونگی نهایی کردن پیش نویس متن ترتیبات همکاری که بین گمرکات دو کشور تبادل شد گفت و‌گو کرد که طرف هنگ کنگی موضوع در حال سیر مراحل نهایی انجام تشریفات داخلی است و بزودی نتیجه برای چگونگی امضاء سند اعلام می شود.

رییس کل گمرک ایران با رییس کل گمرک ژاپن دیدار و گفت و گو کرد‌

رییس کل گمرک ایران در حاشیه کنفرانس تجارت الکترونیکی فرامرزی سازمان جهانی گمرک با رییس گمرک ژاپن نیز دیدار و گفت و گو کرد. 
فرود عسگری ضمن تشکر از حمایتهای گمرک ژاپن از ایران به خلاصه ای از همکارهای گمرکی دو کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به مکاتبات صورت گرفته بین گمرکات دو کشور در خصوص پیش نویس موافقت نامه کمک متقابل اداری، خواهان تسریع طرف ژاپنی در ارائه نقطه نظرات نهایی خود برای امضاء این موافقت نامه هستیم. 
براساس این گزارش، رییس گمرک ژاپن نیز ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با هیات گمرکی ایران قول مساعد داد به محض برگشت به کشورش موضوع را پیگیری و نتیجه را اعلام خواهد کرد. 
همکاری در زمینه مبارزه با تقلبات تجاری و همچنین مبارزه با مواد مخدر ، همکاری های آموزشی و .... از جمله موضوعات مورد همکاری دو طرف است که در این دیدار به آنها اششاره شد.

 

مشارکت فعال گمرک ایران در استانداردسازی خریدهای آنلاین و تجارت الکترونیک فرامرزی

سازمان جهانی گمرک (wco) خریدهای آنلاین و تجارت الکترونیک فرامرزی را در دنیا استانداردسازی می کند .

این موضوع مهمترین محور کنفرانس تجارت الکترونیکی فرامرزی سازمان جهانی گمرک بود که با حضور فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران در پکن برگزار شد .

موضوع اين سمينار تجارت الكترونيكی فرامرزي بود که در این خصوص با توجه افزايش فزاينده خريدهای آنلاين ، گمركات كشورهای دنيا با انبوهی از بسته های كوچك با خريدارهای متفاوت و ناشناخته روبرو هستند .

بحث هاي مبارزه با تخلفات از جمله كالاهاي جعلی، اجرای قوانين، وصول درآمد و.... از جمله مسائل مهم گمركات كشورهاي دنيا در خصوص خریدهای آنلاین و تجارت الکترونیکی فرامرزی است .

⭕️در کنفرانس تجارت الکترونیکی فرامرزی سازمان جهانی گمرک ، 120 هيات از گمركات كشورهای مختلف كه در حدود 50 هيات در سطح رييس كل گمركات شركت داشتند و حدود 30 هيات از سازمانهای بين المللی و بخش های خصوصی مختلف در اين كنفرانس شركت داشتند .

با توجه به تنظيم پيش نويس استانداردهای مربوط به تجارت الكترونيكی فرامرزی ، فرود عسگری رئیس کل گمرك ايران خواستار توجه بيشتر wco در لحاظ نمودن نيازها و انتظارات كليه كشورهای عضو در اين سند شد كه توضيحاتی در اين خصوص توسط رييس شورای سازمان جهانی گمرك ارائه گرديد .

هيات گمرك ايران متشكل از فرود عسگری رئیس كل و عليرضا اميرخانی رييس گروه دفتر همكاری های بين الملل در این کنفرانس حضور فعالی داشت .

کد خبر 23561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =