توسعه ۷۰ بعدی تجارت با قاره سیاه

۷۰ برنامه کاربردی در نشست مسئولان این سازمان با سفیران ایران درآفریقا برای توسعه تجارت با این قاره تدوین شده است

مدیرکل دفتر بازرگانی کشورهای عربی افریقایی سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر لزوم توسعه تعامل بین بخشی بادیگر کشورها درراستای توسعه تجارت، گفت:70 برنامه کاربردی در نشست مسئولان این سازمان با سفیران ایران درآفریقا برای توسعه تجارت با این قاره تدوین شده است.

فرزاد پیل تن شامگاه یکشنبه درکارگاه آموزشی سومین همایش تجلیل ازفعالان اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند درخرمشهر، با بیان دستاوردهای نشست مسئولان سازمان توسعه تجارت با سفیران ایران درکشورهای افریقایی وسفرای کشورهای افریقایی در ایران، اضافه کرد : درآن نشست، 70برنامه برای گسترش تجارت با افریقا تدوین شد که به صادرات محصول به کشورهای دور دست کمک می کند.

وی با بیان آمادگی این دفتر برای رفع مشکلات صادرکنندگان و توسعه تجارت در کشورهایی عربی وافریقایی، ازصادر کنندگان خوزستانی خواست علاوه برصادرات محصولات خود به عراق وکشورهای حوزه خلیج فارس، صادرات خود را به سوی کشورهای افریقایی نیزگسترش دهند.

وی رونق صادرات را اصل فرابخشی دراقتصاد خواند وگفت: برای رونق صادرات باید به موضوع هایی نظیر فرهنگ، اقتصاد، دیپلماسی، روابط خارجی و اقتصاد بین الملل دو کشور توجه کرد و با توجه به سلیقه مشتری دراین مسیر گام برداشت.

پیل تن همچنین درسخنانش، استان خوزستان را دارای ظرفیت ها ومزیت های فراوان در توسعه تجارت دانست وگفت: همجواری این استان با عراق ازمهم ترین مزیت های این استان به عنوان کریدور تجاری با عراق است، ولی باید این اصل را در نظر داشت که ظرفیت این استان تنها به صادرات به عراق محدود نمی شود .

مدیر کل دفتر بازگانی کشورهای عربی افریقایی سازمان توسعه تجارت ایران، صادرات کالا به کشورهای حوزه خلیج فارس وروسیه را نشان ازقابلیت خوزستان درامرصادرات دانست و افزود : می توان با برنامه ریزی وهمکاری بخش خصوصی، ظرفیت های صادراتی توسعه یابد. این مسئول درسازمان توسعه تجارت درپایان سخنانش، جذب سرمایه گذاربا استفاده از ابزارهای قانونی وامتیاز محدوده منطقه آزاد اروند را از موارد مورد انتظار ازاستان خوزستان برشمرد.

 

کد خبر 237

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =