۲.۷ میلیارد دلار طرح صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه گذاری خارجی

بررسی آمارنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تصویب ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار انواع طرح های صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه گذاری خارجی از ابتدای امسال تا پایان آذرماه است

بررسی آمارنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تصویب 2 میلیارد و 700 میلیون دلار انواع طرح های صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه گذاری خارجی از ابتدای امسال تا پایان آذرماه است.

این حجم سرمایه گذاری خارجی از تعداد 58 طرح در 9 ماه امسال حاصل شده و در هیات سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسیده است.

این در حالی است که سال گذشته در همین زمان، 52 طرح صنعتی، معدنی و تجاری با حجم سرمایه گذاری پنج میلیارد دلاری از سوی این هیات به تصویب رسیده بود.

برپایه این گزارش، چهار مورد از این طرح ها در فروردین ماه، 12 طرح در خرداد ماه، چهار طرح در تیرماه، 12 طرح در مرداد ماه، یک طرح در شهریورماه، پنج طرح در مهرماه، 9 طرح در آبان ماه و 11 طرح در آذرماه به تصویب رسیدند.

طرح های ساخت چرخه کامل پنل فتو ولتائیک در استان فارس به ارزش 720 میلیون و 865 هزار دلار از سوی آلمان ها در مرداد ماه، طرح تولید متانول در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس استان بوشهر به ارزش 572 میلیون و 177 هزار دلار از سوی آلمان ها در آذرماه و طرح استخراج و بهره برداری از معدن «شاه سلیمان علی» در استان خراسان جنوبی به ارزش 466 میلیون و 155 هزار دلار از سوی ایرلندی ها در تیرماه، به ترتیب طرح های دارای بیشترین حجم سرمایه گذاری خارجی در 9 ماه امسال بودند.

شهریورماه امسال «افروز بهرامی» مدیرکل سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت از جذب هفت میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در بخش های صنعتی، معدنی و بازرگانی کشور در دوره پسابرجام خبر داده بود که این آمار صرفنظر از قراردادهایی است که نهایی شده یا به امضا رسیده اند.

همچنین آبان ماه امسال « محمد خزاعی» رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی اقتصادی اعلام کرد: بیش از 21 میلیارد و 800میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از آغاز دولت یازدهم به تصویب رسیده است که از این میزان 14 میلیارد دلار جذب شده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 23752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =