ضرورت رشد ۱۰ درصدی صادرات در سال ۹۷

عسگر اولادی با اشاره به این که صادرات غیرنفتی در سال گذشته از مرز ۴۶ میلیارد دلار عبور کرده خواستار رشد ۱۰ درصدی صادرات در سال ۹۷ شده و گفت باید صادرات در حوزه ها به عنوان مثال حوزه روسیه تقویت شود

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین به عبورصادرات از مرز ۴۶ میلیارد دلار طی سال گذشته در کشور خبرداد.

اسدالله عسگر اولادی در گفتگو با رادیو اقتصاد ضمن اشاره به این جمله که صادرات محور اصلی هر اقتصادی در دنیاست، افزود: محرک اصلی بهبود کیفیت کالاهای تولیدی برای رقابت در بازارهای بین‌المللی صادرات است.

وی همچنین اظهارداشت: توسعه صادرات در بحث اشتغال افزایی، استفاده بهینه از ظرفیت های تولیدی، کسب درآمد ارزی، رشد اقتصادی و مواردی از این دست در مملکت بسیار نقش آفرین است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه سال ۹۶ سال خوبی برای صادرات کشور بود، گفت: پیش بینی می شود روند صادرات در این سال پنج تا هفت درصد نسبت به دوره مشابه طی سال قبل رشد داشته باشد.

وی در ادامه افزود: صادرات غیر نفتی طی سال ۱۳۹۶ در تمامی حوزه ها بالاخص پتروشیمی، سنگ های معدنی، آهن آلات، خشکبار، صیفی، سبزی و غیره از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.

عسگراولادی تصریح کرد: روند صادرات کشور در سال جاری ۱۰ درصد نسبت به شرایط فعلی باید رشد داشته باشد.

وی همچنین گفت: امسال صادرات ایران به روسیه باید افزایش پیدا کند متاسفانه پارسال از فرصت صادراتی در این کشور به نحو احسن استفاده نشد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه خوشبختانه صادرات ایران به چین افزایش پیدا کرده است، افزود: در حال حاضر این کشور نخستین واردکننده کالا از جمهوری اسلامی در منطقه خاورمیانه وایران نیز نخستین صادرکننده به چین در منطقه مزبور محسوب می شود.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که جهت دستیابی به رشد ۱۰ درصدی صادرات در سال جاری به چه الزامات و حمایت های نیاز است، اظهارداشت: صادرکنندگان به حمایت های دولتی نیازی ندارند.

عسگراولادی با تاکید بر اینکه دولتمردان باید مسیر صادرات در کشور را بیش از گذشته هموار کنند، گفت: صادرکنندگان امروز با چالش های زیادی مواجه هستند.

وی افزود: ارتباط صادرکنندگان با سازمان های مختلف منجمله مالیات، بیمه های اجتماعی و غیره از جمله این مشکلات است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین تصریح کرد: در حال حاضر قوانین و مقررات مرتبط با صادرات به اصلاحات زیادی نیازی ندارد بلکه مشکل اصلی در بحث اجراست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: صادرکنندگان همواره باید به فکر نوآوری و دولتمردان بایستی موانع جدی بر سرراه صادرات را رفع کنند.

عسگراولادی ضمن گلایه از تعداد روزهای تعطیل در کشور گفت: تعطیلات زیاد به ضرر صادرات و اقتصاد مملکت است. وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: تعداد روزهای تعطیل در کشور به مانند سایر ممالک دنیا باید کاهش پیدا کند.

کد خبر 24021

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =