۱۳۰۰ میلیارد تومان منابع برای ایجاد بازارهای خارجی

با مجلس به توافق رسیدیم و ۱۳۰۰ میلیارد تومان منابع در قالب قانون بودجه سال ۹۷ به عنوان مشوق در اختیار دولت قرار گرفت که یک هزار میلیارد تومان آن به صورت ۱۰۰ درصد تخصیص یافته است

وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: صندوق ضمانت صادرات با استفاده از مشوق های صادراتی در نظر گرفته شده در بودجه، ریسک صادرات کالاهای ایرانی در بازارهای جهانی را با فرانشیز نزدیک به صفر قرار دهد.

به گزارش اگزیم نیوز به نقل از شاتا، محمد شریعتمداری با بیان اینکه برای ایجاد بازار برای محصولات ایرانی در فضای خارج از کشور ضرورت داشت قدم هایی برداریم، تصریح کرد: با مجلس به توافق رسیدیم و 1300 میلیارد تومان منابع در قالب قانون بودجه سال 97 به عنوان مشوق در اختیار دولت قرار گرفت که یک هزار میلیارد تومان آن به صورت 100 درصد تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اینکه این میزان باید در اختیار سازمان توسعه تجارت ایران قرار بگیرد،افزود: باید با روشهایی که در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در قالب بسته های حمایت از صادرات به عنوان مشوق پیش بینی شده مشوق های لازم در اختیار صادرکنندگان قرار بگیرد.

شریعتمداری ادامه داد: از سوی دیگر با افزایش سرمایه صندوق ضمانت صادرات، این صندوق ریسک صادرات محصولات ایرانی اعم از صادرات کالا یا خدمات فنی و مهندسی در بازارهای خارجی را با فرانشیز حداقل (نزدیک صفر) قرار دهد تا برای صادرات کالاهای غیرنفتی قد مهای بهتری برداریم و بازار برای تولید کالای ایرانی ایجاد کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همه آیین نامه های این قانون در دولت به تصویب رسیده و مکاتبات آن با سازمان برنامه و بودجه انجام شده است. همچنین میزان تنخواه گردان این قانون نیز تعیین شده است.

شریعتمداری با بیان اینکه نگرانی تولیدکنندگان در زمینه مالیات بر ارزش افزوده به حق است،افزود: مجلس شورای اسلامی نیز این موضوع را مد نظر قرار داده و همین روزها در صحن مجلس لایحه جدید در این زمینه به تصویب می رسد.

وی با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده قرار بود مالیات بر مصرف آزاد و اضافه باشد، یادآور شد:متاسفانه این مالیات در ایران متوجه تولید کننده شده است و امیدواریم با تصویب جدید شرایط مطلوب تری برای ادامه کار تولیدکنندگان فراهم شود.

وزیر صنعت،معدن و تجارت با اشاره به اینکه قدمهای خوبی برای مالیات بر درآمد نیز برداشته می شود،افزود: با این کار بخشی از دغدغه های تولیدکنندگان در حوزه مالیات بر درآمد کاهش می یابد.

کد خبر 24540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =