تقدیم لایحه بودجه و برنامه ششم تا نیمه اول آذر

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در نشست خود با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، نقاط ضعف و قوت اجرای بودجه سال ۹۴ را بررسی کرد و براساس صحبت‌های نوبخت، برنامه ششم و لایحه بودجه ۹۵ نیمه اول آذر تقدیم مجلس می‌شود

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در نشست خود با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، نقاط ضعف و قوت اجرای بودجه سال 94 را بررسی کرد و براساس صحبت‌های نوبخت، برنامه ششم و لایحه بودجه 95 نیمه اول آذر تقدیم مجلس می‌شود. به گزارش اگزیم نیوز به نقل از ایسنا، "غلامرضا تاجگردون" رئیس کمیسیون برنامه،‌بودجه و محاسبات مجلس در نشست اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: در صحبتی که با هیات رئیسه مجلس صورت گرفته ،سعی بر این شده تا تقسیم کار درستی بین اعضای کمیسیون انجام شود. با توجه به اینکه سال انتخابات مجلس است، موضوع برنامه ششم و لایحه بودجه به درستی بررسی شود.

نماینده مردم گچساران درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منظوراز تخصیصات،تخصیص ماده 180 به اعتبارات استانی است،افزود: چرخه فعالیت در استان‌ها خوابیده و احساس فعالیت در پروژه‌های عمرانی دیده نمی‌شود. تخصیص ماده 180 باید با اولویت‌بندی پروژه‌ها لحاظ شود که از لحاظ پیشگیری همه نقاط کشور همانند هم هستند. رئیس کمیسیون برنامه،‌بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی استان‌ها جزو نقاط سردسیر بوده و رئیس جمهور به آن استان‌ها سفر نکرده است،ادامه داد: دراین صورت اعتباراتی به این استان‌ها تخصیص داده نشده است.این استان‌ها پروژه‌های نیمه‌تمام دارند که اگر از ماده 180 برای آن پروژه‌ها تامین اعتبار شود، کار مثبتی صورت گرفته است.

در ادامه،غلامرضا کاتب با بیان اینکه اگر از منظر ملی به سه لایحه مهم که در دستورکار مجلس قرار می‌گیرد، نگاه نکنیم، دچار آسیب می‌شویم،تاکید کرد: باید در بحث‌های اقتصادی در لایحه بودجه سال 95 و برنامه ششم توسعه، اولویت‌بندی صورت بگیرد. نماینده مردم گرمسار درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بزرگترین چالش در کشور بخش سرمایه‌گذاری و تولید است،تصریح کرد: با 4 هزارمیلیارد تومان اعتبار در بودجه سال جاری نتوانستیم به هدف اشتغال کامل و کاهش نیروی کار بیکار دست پیدا کنیم.

سخنگوی کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توازن بین استان‌ها رعایت نشده است، افزود: در برخی از استان‌ها 120 درصد و در برخی استان‌ها 40 درصد رشد داشته‌ایم که انتظار این است که در بحث شاخص رشد توازن بین تمام مناطق برقرار شود و براساس آمایش سرزمین عمل شود.

غلامرضا مصباحی‌مقدم نیز با بیان اینکه برنامه ششم باید با مشارکت مجلس بسته می‌شد، اظهار داشت: با توجه به مزیت نفت و گاز کشور، تبدیل نفت به پتروشیمی و فرآورده‌های حاصل از آن، اقتصاد کشور را به صورت جهشی می‌تواند پیش ببرد که البته نیاز به سرمایه‌گذاری کلانی داشته، اما این سرمایه‌گذاری می‌تواند نرخ رشد فراوانی برای اقتصاد حاصل کند.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ،تصریح کرد:در بخش کشاورزی باید شرایط شیوه بهره‌برداری از آب و کشت دوم برای کشاورزان تسهیل شده و آموزش‌های لازم به آنها داده شود.

کد خبر 248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =