پاکدستی صاحبان صنایع مولد و اشتغال آفرین در برخورد با ارز دولتی

کرباسیان: در میان فهرست کسانی که ارز دولتی دریافت کرده اند، بیشترین تعهد و رفتار اخلاقی از صاحبان صنایع مولد و اشتغال آفرین دیده می شود

وزیر اقتصاد از تحقق ۸ . ۳۱۰ میلیارد تومان واگذاری خبر داد و گفت: در میان فهرست کسانی که ارز دولتی دریافت کرده اند، بیشترین تعهد و رفتار اخلاقی از صاحبان صنایع مولد و اشتغال آفرین دیده می شود.

مسعود کرباسیان، در یادداشتی در اینستاگرام، نوشت: تجربه اتفاقات اخیر نشان داد هر اندازه بخش خصوصی مولد، شناسنامه دار و متعهد کشور توسعه پیدا کند، فرآیندهای اصلاحی و مسیر پیشرفت کشور هموارتر می شود. کارآفرینانی که زندگی و علاقه شان ریشه در این آب و خاک دارد، هیچگاه منابع کشور را تنها در پی سود شخصی هدر نمی دهند. همین امروز هم در میان فهرست کسانی که ارز دولتی دریافت کرده اند، بیشترین تعهد و رفتار اخلاقی از صاحبان صنایع مولد و اشتغال آفرین دیده می شود که تمام وجودشان را برای توسعه و اشتغال آفرینی گذاشته اند.

امروز همانطور که اسامی متخلفان بیان و اعلام می شود، نام و نشان کارآفرینان و صاحبان اصیل کسب و کار هم باید سر زبان ها باشد و چه پرهیزی بدتر از اینکه این الگوهای موفق و ملی را به جامعه معرفی نکنیم. در وزارت امور اقتصادی و دارایی دو اصل را به شکل جدی دنبال می کنیم. اول اینکه همسو با تاکیدات رهبری معظم انقلاب، رییس جمهور، دیدگاه های برنامه اقتصاد مقاومتی و برنامه های توسعه ای فرآیند خصوصی سازی واقعی ادامه یابد و دوم هم اینکه بخش خصوصی واقعی مورد حمایت جدی قرار گیرد و تکریم و تقدیر شود.

از دومین ماه که در وزارت اقتصاد حضور یافتم به صورت جدی موضوع تعریف پروژه های راهبردی را دنبال کردم. در نتیجه ۳۳ پروژه کلیدی تعریف شد که یکی از مهم ترین آنها «تکمیل فرآیند واگذاری سهام بنگاه های مشمول واگذاری» بود. خوشبختانه سال گذشته موفق شدیم هیچگونه انتقال اصل سهام بابت رد دیون دولت نداشته باشیم و ۱۰۰ درصد واگذاری ها نیز به بخش خصوصی واقعی صورت گیرد.

در ادامه این مسیر ۱۳۹ بنگاه جهت واگذاری آماده سازی و قیمت گذاری شدند که از این تعداد ۱۳۳ بنگاه به ارزش ۱۶ هزار میلیارد تومان عرضه شد. به فرآیند واگذاری ها نیز با دقت رصد شد تا اصل شفافیت و اطلاع رسانی به موقع در مورد آنها رعایت شود. گاهی در میان جامعه کارگری این نگرانی ایجاد می شود که واگذاری بنگاه به رفتارهایی خلاف مقررات مانند تعطیلی مجموعه و فروش تجهیزات و زمین کارخانه منجر شود ولی باید به جامعه کارگری اطمینان بدهم که اقدامات لازم در خصوص بنگاه های واگذار شده و در حال واگذاری در بسترهای قانونی نظارت پس از واگذاری با دقت انجام می شود.

ما به جهت حساسیت ها در مورد شیوه واگذاری و خریداران هم فرآیندهای بعدی به خوبی طی شده به طوری که اقساط حاصل از واگذاری ها به مبلغ ۱۶۴ میلیارد تومان پیگیری و وصول شده است. همچنین اهداف درآمدی حاصل از واگذاری ها به مبلغ ۸ . ۳۱۰ میلیارد تومان هم محقق شده است. باور قلبی ما این است که اقتصاد ایران بدون حرکت در مسیر خصوصی سازی به نقطه مطلوب نمی رسد.

کد خبر 25106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =