واردات و صادرات کالا در کشور بدون مشکل جریان دارد

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان این که با هدایت رهبر معظم انقلاب و هوشمندی ملت و جوانان تحریم های آمریکا بی اثر خواهد شد، گفت: ۸۰درصد واردات و صادرات کشور توسط ناوگان ملی کشتیرانی انجام می شود.

به گزارش تسنیم، محمد سعیدی در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دوره سوم بورسیه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از نیروی دریایی ارتش برای همکاری جهت آموزش دانشجویان، اظهار کرد: دانشجویان باید قدر خود را بدانند این دوره برگشت ناپذیری در زندگی است.

وی تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) در کتاب جهاد اکبر عبارت بسیار زیبایی دارند و فرموده اند: «از دوران تحصیل خودتان برای خودسازی استفاده کنید... وقتی وارد بازار کار می شود دیگر زمان خودسازی نیست. وقتی مردم به شما روی می آورند و نیاز دارند باید از اندوخته قبلی خودتان استفاده برای مدارا با مردم. زمان خودسازی نیست و باید از اندوخته برای شد و تعالی جامعه استفاده کنید.»

وی بیان کرد: دانشجو در این دوران خیلی مسئولیت اجتماعی  ملی ندارد ولی زمانیکه وارد اجتماع می شود باید جوابگو و مسئول باشد به خصوص در این صنعت (حمل و نقل) که یک عرصه ملی خطیر است.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان این که دانشجویان وارد صنعتی می شوند که ملی است، گفت: امروزه کشتیرانی مسئولیت بار صادراتی و وارداتی کشور را بر عهده دارند. مردم و ملت به شما نیاز دارند و اگر خدمات درست ارائه ندهید کشور دچار مشکل می شود.

سعیدی با بیان این که این عرصه بنگاه داری نیست، اظهار کرد: دانشجویان باید برای رشد و تعالی علمی از فرصت ها استفاده کنند.

وی با تاکید بر این که باید دانشجویان خود را مجهز کنند، افزود: جوانان امروز کشور این بالندگی را دارند که خود را به سرعت به فناوری های روز دنیا برسانند. توصیه بنده به دانشجویان این است  که خودسازی، دستیابی دانش روز و زنده نگه داشتن حس مسئولیت پذیری را مد نظر قرار دهند.

وی با بیان این که سرمایه های اصلی کشتیرانی ناوگان آن نیست و نیروهای آن است، در بخش دوم سخنانش به صنعت کشتیرانی پرداخت و تصریح کرد: مهم ترین تحریم‌های آمریکا در بخش کشتیرانی است. تحریم ها هوشمندانه است و می دانند باید نبض اقتصاد ایران یعنی حمل و نقل دریایی را نشانه بگیرند. آنها در جنگ هوشمندانه ای که علیه ایران عمل می کنند و آدم های زیادی را برای این کار استخدام کرده اند اما قطعا موفق نخواهد شد، چون ایران یک ملت بزرگ با تاریخ کهن است. ما ملتی نیستیم که 200 یا 300 سال پیش به وجود آمده باشیم. هزاران سال از تاریخ و فرهنگ کهن ایرانی می گذرد. هیچ طوفانی نتوانسته ملت ایران را از پای درآورد و در آینده هم نمی تواند.

وی ادامه داد: ایران اسلامی جوانان هوشمند، ایثارگری را تربیت کرده که قطعا به مراتب بهتر از گذشته ایران اسلامی را حفظ خواهند کرد. آنها ایران را از همه طوفان ها به سلامت عبور می دهند. نکته بعدی این که ملت ایران در تاریخ جغرافیایی خود نشان داده اجازه نداده از این سرزمین چه منافع مادی و معنوی در اختیار کسی قرار گیرد.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر این که این نسل همچنان ادامه خواهد یافت، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز به لطف خداوند در آستانه 40 سالگی قوی تر از هر دوره چه در عرصه فناوری (با اطلاع می گویم)، در عرصه نانوفناوری جزو  8 کشور برتر دنیا و در  انرژی هسته ای جزو 8 کشور دنیا هستیم.

سعیدی با بیان این که در حوزه  موشک های بالستیک و سیستم های ماهواره ای جزو 7 کشور برتر دنیا هستیم. تاکید کرد: جالب این است که همه این اتفاقات در حالی روی داده که هیچ کمکی از هیچ کشور خارجی نگرفته ایم. اگر به خود ایمان داشته باشیم کارهای بزرگی را انجام می دهیم که همین موارد باعث نگرانی ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شده است. آنها همه تلاش خود را در 40 اخیر به کار گرفته اند تا اسمی از انقلاب و جوانان ایران نباشد. قطعا این مرحله از تحریم ها با هوشمندی ملت و جوانان بی اثر خواهد شد. البته باید خیلی هوشمندانه و خیلی زیرکانه  و با اتکال به خداوند این مسیر را دنبال کنیم.

وی بیان کرد: اگر می خواهیم موفق باشیم باید تحت هدایت رهبر معظم انقلاب حرکت کنیم و قطعا خداوند فرومده اند اگر در مسیر من حرکت کنید بدون تردید پیروزی از آن شما خواهد شد.

در این مراسم  همچنین امیر کریم مصدری  فرمانده دانشکده علوم دریایی امام خمینی (ره) نیز با بیان این که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با در اختیار داشتن 170 فروند کشتی بزرگترین ناوگان دریایی خاورمیانه را در اختیار دارد، گفت:  طی سه سال اخیر روند تعاملی این دانشگاه با کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شکل جدیدی به خود گرفته و شاهد ترتیب نسلی هستیم که آینده کشور را شکل خواهد داد.

وی با بیان این که نیروی دریایی ارتش امنیت دریا را تامین می کند و  کشتیرانی چرخ اقتصاد مقاومتی را به چرخش در می آورد، افزود:  تعامل این دو آینده درخشانی را نوید می دهد و  معتقدم در صورت تداوم این همکاری ها  بر تمام تحریم ها فائق خواهیم آمد.

کد خبر 26293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =