نباید تولید به سبب مشکلات قضایی تعطیل شود

منتظری اعلام کرد در شرایط جنگ اقتصادی امروز، نباید اجازه دهیم یک صنعت یا واحد تولیدی به دلیل مشکلات حقوقی و قضایی تعطیل شود

محمدجعفر منتظری دوشنبه شب در شانزدهمین جشنواره 'تولید ملی- افتخار ملی' در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما افزود: مشکلات حقوقی و قضایی و معوقات بانکی نباید موجب تعطیلی کارخانه ها و صنایع شود.

به گفته وی، هرچند بانک ها به دلیل اینکه پول مردم دستشان است حق دارند اما تعطیلی نباید اتفاق بیفتد؛ بلکه باید به نحوی مشکلات حل شود.

وی یادآوری کرد: هرچند کمک به اقتصاد، تولید و صنعت جزو وظایف ذاتی دستگاه قضا نیست، اما در این شرایط بر خود فرض می‌دانیم از دولت، صنعت، تولید و کارآفرینی حمایت کنیم.

این مسوول از تولیدکنندگان و صنعتگران حاضر در مراسم خواست هر جا بخشنامه، دستورالعمل یا مصوبه ای مغایر قانون دیدند که سد راه تولید است، اطلاع رسانی کنند تا از طریق دیوان عدالت اداری برای ابطال آن اقدام شود.
منتظری اضافه کرد: حدود 450 دادستان یا دادگاه بخش در کشور وجود دارد و صنعتگران و تولیدکنندگان می‌توانند با مراجعه به روسای کل دادگستری ها در استان ها و رئیسان دادگستری شهرستان ها چالش‌ها و مشکلات خود را به دستگاه قضا منعکس کنند.

منتظری تصریح کرد: امروز در شرایط جنگ اقتصادی به سر می‌بریم و مقابله با این جنگ پیچیدگی هایی دارد که از جنگ نظامی سخت تر است.

وی ادامه داد: دشمنان دروغ می‌گویند که هدف شان از تحریم ها مردم نیست.

منتظری یادآوری کرد: هفته گذشته در یوم‌الله 22 بهمن شاهد حضور میلیونی مردم در راهپیمایی بودیم اما مردم اشکالات و ضعف ها و همچنین نقد بر مدیریت ها را در جای خود بیان می کنند.

این مسئول گفت: در این شرایط، دولت باید یک تیم اقتصادی متناسب با شرایط جنگی داشته باشد.

وی در عین حال اضافه کرد: امروز تولیدکنندگان، صنعتگران و کارآفرینان نیز باید از برخی امتیازهای خود دست بکشند و بدانند زمان رونق بار دیگر بازمی گردد.

«باید شرایط جنگ اقتصادی را به درستی شناخته و خود را متناسب با آن تطبیق دهیم؛ زیرا مردم ما شایسته بهترین خدماتند».

دادستان کل کشور از وضعیت قاچاق در کشور انتقاد کرد و گفت: اگر همه دست اندرکاران امر خطیر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در صحنه بودند امروز شاهد این حجم قاچاق نبودیم.

وی ادامه داد: گوشت مورد نیاز مردم وارد بنادر شده است اما به دلایلی همچون استفاده از برخی معافیت ها 60 کانتینر گوشت در گمرک باقی مانده و مشمول ضبط و تحویل به سازمان اموال تملیکی شده است.

منتظری ادامه داد: از آن طرف شاهدیم هزاران تن گوشت و دام زنده از کشور خارج می‌شود که همه اینها ناشی از ضعف در مدیریت هاست.
 

کد خبر 26582

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =