تولید همه خودروها کاهش یافت

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید انواع خودرو در بهمن ماه سال جاری با کاهش ۵۹.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو شده است

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید انواع خودرو در بهمن ماه سال جاری با کاهش ۵۹.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو شده است.

به گزارش ایسنا، تولید انواع خودرو در بهمن ماه سال جاری به ۵۹ هزار و ۸۲ دستگاه رسیده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که ۱۴۶ هزار و ۴۲۴ دستگاه بوده، ۵۹.۶ درصد کاهش داشته است.

این آمار به تفکیک نوع خودرو بدین شرح است که تولید انواع اتوبوس بیشترین کاهش تولید را در بهمن ماه سال جاری داشته است. بر این اساس در بهمن ماه امسال ۱۷ دستگاه اتوبوس تولید شده که نسبت به تولید ۱۵۵ دستگاهی مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۸۹ درصدی را تجربه کرده است.

همچنین تولید انواع کامیون، کامیونت و کشنده در بهمن ماه سال جاری به رقم ۲۵۲ دستگاه می‌رسد که نسبت به تولید هزار و ۸۳۵ دستگاهی تولید شده در مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۸۶.۳ درصدی داشته است.

در این مدت تولید انواع ون نیز ۳۵ دستگاه بوده که نسبت به بهمن ماه سال گذشته که ۱۳۳ دستگاه بوده است، ۷۳.۷ درصد کاهش تولید داشته است.

همچنین تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس در بهمن ماه امسال ۷۳ دستگاه بوده است که به نسبت تولید ۲۴۷ دستگاهی در بهمن ماه سال گذشته، کاهش ۷۰.۴ درصدی را تجربه کرده است.

علاوه بر این بر اساس آمارهای اعلام شده تولید انواع سواری نیز در بهمن ماه با کاهش ۶۰.۴ درصدی روبرو شده است. میزان تولید سواری در بهمن ماه امسال به ۵۴ هزار و ۹۶۵ دستگاه رسیده؛ در حالی که میزان تولید آن در مدت مشابه سال گذشته ۱۳۸ هزار و ۹۱۳ دستگاه بوده است.

کمترین کاهش تولید نیز به مربوط به وانت است که از پنج هزار و ۱۴۱ دستگاه در بهمن ماه سال گذشته به سه هزار و ۷۴۷ دستگاه در بهمن امسال رسیده و کاهش ۲۷.۱ درصدی را تجربه کرده است.

آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که هیچ نوع خودرویی در بهمن ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد تولید نداشته است.

همچنین تولید انواع خودرو در ۱۱ ماهه نخست سال جاری نیز کاهش ۳۷.۸ درصدی داشته است؛ به‌گونه‌ای که تولید انواع خودرو از یک میلیون و ۴۰۴ هزار و ۱۰۰ دستگاه در ۱۱ ماهه نخست سال گذشته به ۸۷۳ هزار و ۲۴۳ دستگاه رسیده است.

کد خبر 26678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =