برنامه ریزی توسعه صادرات به ۱۵ کشور همسایه

رحمانی اعلام کرد امروز راه نجات اقتصاد کشور در توسعه صادرات غیر نفتی است و بر همین مبنا روی افزایش صادرات به ۱۵ کشور همسایه هدف گذاری ویژه‌ای انجام داده ایم

وزیر صمت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در کنار برنامه نهضت ساخت داخل به عنوان برنامه محوری رونق تولید یاد کرد. 

به گزارش اگزیم نیوز به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ رضا رحمانی در این جلسه با اشاره به اهمیت توسعه صادرات در شرایط خاص اقتصادی کشور، گفت: امروز راه نجات اقتصاد کشور در توسعه صادرات غیر نفتی است و بر همین مبنا روی افزایش صادرات به ۱۵ کشور همسایه هدف گذاری ویژه‌ای انجام داده ایم.

وی اظهار داشت: برای پیشبرد اهداف این برنامه و در راستای بهره گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اتاق بازرگانی، در مواردی که لازم باشد موضوع تفویض برخی اختیارات را به سرعت انجام می‌دهیم.

وزیر صنعت افزود: برای افزایش صادرات به ۱۵ کشور همسایه از همه دستگاه‌های مسئول در مسیر صادرات کالا و خدمات، انتظار داریم کاملا همسو عمل کنند تا شاهد حصول نتایح لازم از این هدف گذاری در سطح اقتصاد کشورمان باشیم.

رحمانی اضافه کرد: هرکجا مسئول یا دستگاهی همکاری لازم را نداشته باشد قطعا موضوع را با جدیت مطالبه گری خواهیم کرد.

وی گفت: در اعمال سیاست‌های ارزی، ضرورت دارد بانک مرکزی بحث توسعه صادرات غیر نفتی و رونق تولید را مد نظر خود قرار دهد.

وزیر صمت گفت: با توجه به شرایط جدید در خصوص اعمال سازوکار‌های متفاوت تعرفه‌ای برنامه ریزی شده و کمک حواهیم کرد تا شاهد جهش واقعی در حجم صادرات ایران به این ۱۵ کشور باشیم.

رحمانی اعلام کرد: برای هر یک از این کشور‌های هدف صادراتی، مسئول مشخصی تعیین و ضمن بررسی دقیق زمینه‌های صادراتی به کشور‌های مقصد، میزان افزایش صادرات را بطور مستمر رصد خواهیم کرد.

وی با اشاره به افزایش بعد نظارتی بر کارت‌های بازرگانی صادره، اظهار داشت: عدم ساماندهی کارت‌ها و صدور بدون کنترل کارت برای برخی افراد در حقیقت به نوع عملکرد خود اتاق بازرگانی آسیب جدی وارد می‌کند که در این خصوص انتظار بیشتری از این مجموعه داریم.

وزیر صمت در پایان تاکید کرد: از همه استان‌ها به ویژه از استان‌های مرزی در راستای تحقق اهداف افزایش صادرات غیر نفتی به کشور‌های همسایه حمایت می‌کنیم و به طور جدی مشکلات و مسائل مرتبط را رصد و اقدام خواهیم کرد تا با رونق این بخش مهم، شاهد رونق هر چه بیشتر عرصه تولید در سطح کشور باشیم.

کد خبر 28131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =