آمادگی انتقال دانش تجاری به ایران را داریم

کریستین جنسن: دانمارک آمادگی آن را دارد تا تجربه های خود را در زمینه تجارت به ایران منتقل کرده و روابط خود را با ایران گسترش دهد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اگزیم نیوز وزیر امور خارجه دانمارک در نشست فعالان اقتصادی ایران و دانمارک گفت: ایران کشوری است با تاریخی عمیق و اثرگذار و ما از دیرباز با  ایران روابط تجاری خوبی داشته ایم. تجربه همکاری میان ایران و دانمارک به سرمایه گذاری مشترک دو کشور در زمینه خطوط راه آهن در سال 1930 باز می گردد که این تجربه نقش اساسی در ادامه و گسترش روابط میان دو کشور داشته است؛ بطوریکه در دهه های گذشته شرکت های دانمارکی حدود یک هزار کیلومتر خط راه آهن از خلیج فارس تا دریای خزر، بیش از 250 پل و 400 تونل در ایران  احداث کرده اند.

کریستین جنسن در ادامه افزود: ایران و دانمارک حدود 80 سال است که روابط دیپلماتیک با یکدیگر داشته اند؛ روابط دیپلماتیکی که ریشه در روابط تجاری میان دو کشور داشته است. ایران و دانمارک دارای ظرفیت ها و زمینه های مشترک زیادی برای همکاری های دو جانبه هستند که می توانند این همکاری ها را به بخش های دیگر از جمله انرژی و مواد غذایی نیز گسترش دهند.

وزیر امور خارجه دانمارک ادامه داد: دانمارک آمادگی آن را دارد تا تجربه های خود را در زمینه تجارت به ایران منتقل کرده و روابط خود را با ایران گسترش دهد. حضور هیئت دانمارکی در ایران نیز نشان از این آمادگی است. وی افزود: تجارت فعالیتی انسانی، صلح آمیز و داوطلبانه است که بشر تا به حال آن را اختراع کرده است. تجارت فعالیتی است که سبب سود بردن هر دو طرف شرکت کننده در آن می شود و از طریق آن می توان رابطه دوستی ایجاد کرد. حضور هیئت دانمارکی نیز در راستای تقویت این مهم است.

جنسن در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه ایران هجدهمین کشور با قدرت خرید بالا و دومین بازار خاورمیانه است گفت: لغو تحریم ها به نفع ایران است. با لغو تحریم ها ایران می تواند در مسیر رشد قرار گیرد و هیئت تجاری دانمارک نیز برای مشارکت در اقتصاد ایران به این کشور سفر کرده است. گسترش این روابط در ایران و دانمارک منجر به ایجاد شغل می‌ شود. حال زمان آن فرا رسیده است که ایران نقش تاریخی خود را در سطح بین‌ الملل ایفا نماید.

کد خبر 2897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =