پیش نیازهای صادراتی برای ورود به دوره پسابرجام

تأمین زیرساخت های مالی و فنی، فراهم سازی زیرساخت های مورد نیاز و اجرای برنامه های وعده داده شده در حوزه اقتصاد مهمترین پیش نیازهای ورود به دوره پسابرجام هستند

عضو هیأت نمایندگان اتاق تهران در گفتگو با اگزیم نیوز با تأکید بر این که باید در دوره جدید به سمت تقویت تحلیل های منطقی در حوزه اقتصاد و صادرات برویم گفت: تأمین زیرساخت های مالی و فنی، فراهم سازی زیرساخت های مورد نیاز و اجرای برنامه های وعده داده شده در حوزه اقتصاد مهمترین پیش نیازهای ورود به دوره پسابرجام هستند.

محمد امیرزاده با اشاره به اجرا شدن برجام و تاثیر آن بر اقتصاد در گفت و گو با اگزیم نیوز گفت: اجرای برجام یک عامل محرک برای پویا شدن بازار است، درست است که تاثیر اجرای آن پس از ماه ها بر اقتصاد دیده می شود اما اجرای اولیه آن هم می تواند برای بازارهای پولی و سرمایه عاملی محرک در رشد آنها باشد.

وی افزود: با آزاد شدن منابع مالی و چرخش دوباره پول باید تکنولوژی های لازم در خصوص تقویت حوزه های مهم و تولید محصولات صنایع مختلف را فراهم سازیم. باید آمادگی لازم را جهت مذاکره با سرمایه گذاران خارجی داشته باشیم.

وی اظهار کرد: اقتصاد داخلی و جهانی زبان خاص خود را می طلبد، یعنی باید تحلیل های منطقی از بازارهای مختلف و کشور مقصد داشته باشیم، در این صورت می توانیم صنایع را برای صادرات کالاهای تقویت کنیم.

عضو اتاق بازرگانی تهران در خصوص تامین سرمایه برای رشد بازارهایی که با رکود بیشتری همراه هستند گفت: برخی بازارها با توجه به عوامل درونی و بیرونی با رکودی عمیق روبرو شده اند، برای تامین سرمایه این بازارها بهتر است تمام پتانسیل لازم برای پویا شدن آنها را در نظر داشت و برنامه های عنوان شده را اجرا کرد نه اینکه در حد یک برنامه باقی بمانند.

کد خبر 3036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =