دو وظیفه دولت در دوره پسابرجام

وظیفه دولت پس از برجام آن است که مسیر مصرف منابع بازگردانده شده به کشور را  شفاف کرده و برای مصارف این منابع برنامه ریزی کند و در مرحله اول به ایجاد شغل و در مرحله دوم به مهار تورم و گرانی بپردازد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی:  وظیفه دولت پس از برجام آن است که مسیر مصرف منابع بازگردانده شده به کشور را  شفاف کرده و برای مصارف این منابع برنامه ریزی کند. در مرحله اول به ایجاد شغل و در مرحله دوم به مهار تورم و گرانی بپردازد.

عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، در خصوص وظایف دولت برای استفاده هر چه بهتر از شرایط پس از تحریم ها به پایگاه خبری و تحلیلی اگزیم نیوز گفت: پس از اجرا شدن برجام، به تناسب وجوهی که وارد کشور می شود امکانات از دست رفته نیز به کشور بازمی گردد. قبل از اجرای برجام محرومیت های بانکی، صادرات و واردات داشتیم لذا پس از اجرای برجام وظیفه اصلی دولتمردان برنامه ریزی برای برطرف کردن تمامی این محرومیت هاست.

یوسفیان ملا افزود: برنامه ریزی به این معنا که تمام سازمان های دولتی اعم از وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک ها باید فعالانه وارد چرخه اقتصاد شوند معلوم باشد که در هر صنعت و فعالیت تولیدی چه میزان باید خرج کرد یعنی مسیر درست استفاده از منابع مشخص شود. بطور شفاف معلوم شود که هر وزارت خانه چه وظیفه ای دارد، باید چه کارهایی را انجام داده و منابع خود را در چه جهتی سرمایه گذاری و مصرف نماید.

وی ادامه داد: اگر وجوهی که به کشور بازمیگردد وارد مصرف بی رویه و واردات کالاهای مصرفی و نه سرمایه ای شود، کالاهایی که جایگزینی برای آن وجود ندارد، منابع از دست رفته و از بین می روند.

نماینده مردم آمل و لاریجان در خصوص سرمایه گذاری های خارجی نیز توضیح داد: قانون سرمایه گذاری خارجی که در سال 1384 در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شد شرایط و بستر را برای سرمایه گذاری های خارجی در کشور هموار کرد تا سرمایه گذار خارجی بتواند وارد فضای اقتصادی ایران شود. این نماینده مجلس تاکید کرد: کاری که در این خصوص باید انجام دهیم آن است که آمادگی ها و ظرفیت های کشور را برای سرمایه گذار خارجی شفاف کنیم، از سرمایه گذار خارجی دعوت به همکاری کنیم و آنها را در مسیری که به نفع منافع ملی و اقتصادی کشور است با حفظ استقلال و حاکمیت جمهوری اسلامی هدایت کنیم.

یوسفیان ملا با تاکید بر اینکه سرمایه گذار خارجی باید بداند که راه برای سرمایه گذاری در ایران هموار است اما کشور ما تنها بازاری برای فروش کالاهایش نیست افزود: سرمایه گذار خارجی نیاز دارد که مطمین شود سرمایه اش تامین و امنیت آن در کشور تضمین می شود. کشور ما جاذبه های سرمایه گذاری زیادی دارد و گواه آن نیز ورود هیئت های مختلف اقتصادی و تجاری به کشورمان پس از تصویب برجام است.

این نماینده مردم در مجلس نهم در انتها از دولت خواست تا پس از اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها، همت خود را بر برآورده کردن خواست مردم که همان اشتغال است، بگمارد. هر آنچه از اجرایی شدن برجام عاید دولت می شود را در جهت بهبود کسب و کار و ایجاد شغل در اولویت اول و کاهش تورم و گرانی در اولویت دوم صرف نماید تا بدین وسیله وضع معیشتی مردم نیز بهبود یابد.

کد خبر 3045

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =