ابلاغ قانون رفع موانع تولید در خصوص تسهیلات کشاورزی

دستورالعمل اجرایی ماده (۴۷) قانون رفع موانع تولید در خصوص تسهیلات کشاورزی در بخشنامه ای به شبکه بانکی جهت اجرا ابلاغ شد

به گزارش اگزیم نیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی در این بخشنامه آمده است:
پيرو بخشنامه شماره 94.116364 مورخ 1394.5.7، در ماده (47) قانون رفع موانع توليد رقابت‌پذير و ارتقاي نظام مالي کشور - مصوب سال 1394 مجلس شوراي اسلامي-  آمده است:
«کليه بانک‌هاي عامل غيرتخصصي موظفند سهمي از تسهيلات اعطايي خود را حداقل معادل سهم بخش کشاورزي در اقتصاد کشور، بر اساس آخرين آمار توليد ناخالص ملي سالانه، به بخش کشاورزي اختصاص دهند. شوراي پول و اعتبار و بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران مكلفند حداكثر ظرف مدت سه ماه پس از تصويب اين قانون، دستورالعمل اين اقدام را ابلاغ كنند و بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران گزارش عملكرد اين ماده را به تفكيک بانك‌ها به صورت شش ماهه به كميسيون كشاورزي، آب و منابع طبيعي مجلس شوراي اسلامي ارائه مي‌نمايد».
در اجراي تکليف مقرر در ماده قانوني مذکور، «دستورالعمل اجرايي ماده (47) قانون رفع موانع توليد رقابت‌پذير و ارتقاء نظام مالي کشور» مشتمل بر 7 ماده و يک تبصره تهيه و در يکهزار و دويست و دوازدهمين جلسه مورخ 1394.10.01 شوراي پول و اعتبار مطرح و به تصويب رسيد.
ضمن اعلام اين که بر اساس آخرين آمار رسمي توليد ناخالص ملي سالانه، سهم بخش کشاورزي در اقتصاد کشور موضوع تبصره ذيل ماده (5) دستورالعمل مزبور به ميزان 9.3 درصد مي‌باشد، خواهشمند است دستور فرمايند با عنايت به اهميت بخش کشاورزي در اقتصاد کشور، مراتب به قيد تسريع به تمامي واحدهاي ذي‌ربط آن بانک ابلاغ و بر حسن اجراي آن نظارت لازم به عمل آيد. همچنين، مقتضي است ترتيبي اتخاذ شود که نسخه‌اي از بخشنامه ابلاغي به واحدهاي ذي‌ربط، به حوزه مديريت‌کل نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباري بانک مرکزی ارسال شود.

کد خبر 3068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =