موانع کسب و کار برطرف می شوند

نعمت زاده: آنچه که مانع کسب‌وکار و صادرات می‌شود را برطرف می‌کنیم و از شما بخش غیردولتی نیز تقاضا دارم به توانمند‌سازی و ارائه‌ی پیشنهادات مناسب بپردازیم

امروز وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترک با فعالان اقتصادی بخش خصوصی با اشاره به دستوری که به روسای ادارات مختلف داده تا موانع موجود را در مسیر انجام امور مردم وجود دارد برطرف کنند از برطرف شدن قوانین و مقرراتی خبر داد که در مسیر انجام امور مردم ایجاد شده است. به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اگزیم نیوز نعمت زاده در این رابطه گفت: یکی از معاونان خود را مسوول این کار کردم و اقدامات لازم در این زمینه برای تسهیل امور مردم انجام می‌شود و در عین حال در دو سال گذشته نیز بسیاری از مقررات که مانع کسب‌وکار بود سعی کردیم به دولت و مجلس پیشنهاد کنیم.

وی با تاکید بر این‌که اصلاحات لازم انجام شده و به پیشنهاداتی که به ما می‌رسد ترتیب اثر می‌دهیم، گفت: آنچه که مانع کسب‌وکار و صادرات می‌شود را برطرف می‌کنیم و از شما بخش غیردولتی نیز تقاضا دارم به توانمند‌سازی و ارائه‌ی پیشنهادات مناسب بپردازیم.

نعمت زاده گفت: در چند سال گذشته در بین فعالان اقتصادی تحریم داخلی علاوه بر تحریم بین‌المللی مطرح بود و گاهی به واقعیت و شوخی نیز گفته می‌شد که مشکلات و موانع تحریم داخلی بیش از تحریم خارجی است و امروز وظیفه ما دولتی‌هاست که بررسی کنیم و هرجا مشکلات مربوط به ما می‌شود برطرف کنیم. وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اجرایی شدن برجام و با تاکید بر این‌که به خاطر ندارم از جنگ جهانی اول به این طرف چنین تجمیع‌ای در بین آحاد ملت و دولت وجود داشته باشد، ادامه داد: البته به این موضوع معتقدم که اگر مسوول دیگری غیر از آقای ظریف در این زمینه بود به نتیجه نمی رسیدیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین تاکید کرد: در زمینه‌ صنعت هیچ محدودیتی برای بخش خصوصی وجود ندارد و در حوزه معادن نیز مقررات خاصی حاکم بوده و براساس آن عمل می‌شود. نعمت‌زاده افزود: بخش تجارت نیز 100 درصد در اختیار بخش خصوصی است و به قول آقای رییس جمهور باید چیزهایی که در دستمان است به گونه‌ای رها کنیم.

کد خبر 3107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =