سه محور حمایتی وزارت صنعت در دوران گذار از تحریم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:  در دو یا سه محور اقدامات این وزارتخانه در حال انجام است و برنامه ریزی هایی صورت گرفته است. محسن صالح نیا محور اول برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت را تشویق سرمایه گذاری توسط فعالان بخش خصوصی و سرمایه گذاران خارجی برای توسعه بخش هایی دانست که در آنها مزیت بسیار داریم مانند نفت و گاز، معدن، پتروشیمی و... به گفته وی در این بخش به دنبال تشویق سرمایه گذاران برای حضور و توسعه هستیم.

صالح نیا در بیان محور دوم به تمرکز وزارت صنعت روی صنایعی اشاره کرد که قبلا طرح هایی در آنها اجرا شده است؛ مثل صنایع نساجی، صنایع غذایی، صنایع دارویی حتی صنایع خودرو، فولاد و... که بر اساس ظرفیت هایی کار می کردند و حالا در دوره جدید نوسازی، استفاده از تکنولوژی های روز و ایجاد بازارهای جدید داخلی و بین المللی برای آنها در دستور کار  قرار گرفته است.

به گفته وی تلاش وزارت صنعت معدن و تجارت این است که با همکاری شرکت های خارجی در قالب جوینت ونچر ( قرار دادهای شراکتی) اقدام به انتقال دانش فنی و ایجاد برند در این بخش کند. به عقیده وی البته در این بین سومین محور هم شامل رفع محدودیت ها برای صنایع ما می شود که ما ظرفیت ها و پتانسیل هایی که از قبل داشته ایم را می توانیم ارائه بدهیم و تولیداتمان را که رقابتی هستند مثل فرش ماشینی، برخی از صنایع غذایی و ... به بازارهای جهانی بدون محدودیت تحریم صادر کنیم و در فضای رقابت جهانی حضور جدی داشته باشند، این اتفاق می تواند تحول مهمی به خصوص در بخش صادرات غیر نفتی کشور باشد و شاهد رشد خوبی در این بخش باشیم.

به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برخی صاحبان صنایع نگران هستند که با ورود شرکت های خارجی و سرمایه گذاران خارجی در فضای رقابتی جدید نتوانند دوام بیاورند و تعطیل شوند، اما این نگرانی اگر دولت برنامه ای نداشته باشد شاید صادق باشد اما قصد ما این نیست که در شرایط پساتحریم از ظرفیت هایمان مراقبت نکنیم.

کد خبر 3169

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =