جلال پور:  لزوم تسریع تنظيم پروتكل ها و جهانی شدن در پسابرجام

در نشست اخیر رئیس اتاق بازرگانی تهران با الکسیس مور، رییس مرکز داوری اتاق بین الملل سه پیشنهاد در حوزه روابط اقتصادی ایران با جهان در پساتحریم ارائه شد. به گزارش اگزیم نیوز، این نشست که با حضور روسای اتاق بازرگانی تهران (محسن جلال پور)، دفتر رئیس جمهور (محمد نهاوندیان) و مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری (محسن محبی) در پاريس برگزار شد، نهاونديان فعاليت گسترده تر اين نهاد در ايران را خواستار شد؛ وی همچنین، پيشنهاد برگزاري يك اجلاس بين المللي توسط اين نهاد در تهران را هم مطرح نمود. محسن محبي نیز ضمن ارائه گزارشي از عملكرد شوراي داوري در ايران از فعاليت خوب ٩ كميسيون اتاق بين المللي در كشورمان ياد كرد و خبر داد كه در اجلاس چهاردهم ماه مي كه در دبي برگزار مي شود، بخشي از برنامه ها به ايران و شرايط جديد اقتصادي ما اختصاص يافته است.

جلال پور نیز در ادامه این جلسه پیشنهاداتی ارائه نمود که به شرح زیر است:

  1. از آنجا که اتاق هاي بازرگاني حكم حافظه تاريخي اقتصاد را دارد، پيشنهاد می شود تاريخ مستند دوره تحريم و تجربه تلخ اين دوره با توجه به مستندات ايران تنظيم و در اختيارهمه كشورها قرار گيرد.
  2.  بايد بخش داوري اتاق بين الملل درارتباط با قوانين تحريم و حقوق كشورها دراين زمينه كار جدي كند چرا كه در اين دوره، انواع تحميل هاي ظالمانه و مغاير با جريان آزاد تجارت به كشور ما تحميل شد درحالي كه هيچ مرجع قانوني وعملا هيچ مقرراتي دراين زمينه وجود نداشت كه از فعالان اقتصادي كشور تحريم شده حمايت كند.
  3.  اقتصاد به سرعت به سمت جهاني شدن پيش مي رود، با اين حال به نظر مي رسد سرعت تنظيم پروتكل ها و قوانين متناسب با اين سرعت نيست و بايد شرايطي ايجادكنيم تا قوانين و مقررات و اسناد و گواهينامه ها در يك هماهنگي و يكسان سازي جريان پيدا كند و بخش مهمي از اين وظيفه به عهده مراكز حقوقي و داوري است.
کد خبر 3229

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =