کفایت تولید گندم داخلی برای سال ۹۵

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال خودکفایی گندم از ۶۸ درصد به ۸۵ درصد رسیده است، گفت: امسال ۲.۳میلیون تن واردات گندم داشتیم در حالی که نیاز کشور ۱.۱ میلیون تن بود؛ با توجه موجودی مازاد در انبارها، سال آینده به واردات گندم نیازی نداریم

به گزارش اگزیم نیوز، عباس کشاورزی امروز(شنبه) در نشست خبری در محل وزارت جهاد کشاورزی، افزود: هشت محصول کشاورزی که 94 درصد واردات بخش کشاورزی را به خود تخصیص می دهند، 85 درصد انرژی غذایی جامعه را تامین می کنند.
وی توضیح داد: محصولات دیگر به غیر از گندم، شامل جو، برنج و شکر است.
وی درباره محصول جو نیز گفت: تولید این محصول در کشور 11 درصد افزایش داشته آن هم در حالی که پارسال و امسال بارندگی 18درصد کاهش یافته است.
معاون وزسر جهاد کشاورزی افزود: افزایش تولید جو، باوجود سرمای پنجم و ششم اردیبهشت ماه امسال، محقق شده است.
وی درباره تولید برنج نیز گفت: علیرغم اینکه سیاست ما، عدم توسعه برنج در برخی از نقاط کشور به غیر از استان های گیلان و مازندران است اما سطح زیرکشت برنج 160هزار هکتار بود؛ با این حال محصول تولیدی از 2.3 میلیون تن شلتوک در سال گذشته، امسال به 2.7 میلون تن افزایش یافت.
کشاورزی، درباره تولید چغندر قند نیز گفت: به دلیل کمی آب، کشت چغندرقند بهاره محدود شده است و این میزان به 94هزار هکتار رسید.
وی با بیان اینکه کشت پاییزه چغندر قند را در دستور کار داریم، افزود: امسال 4.5 میلیون تن ریشه چغندر قند و یک میلیون و350 هزار تن نیشکر تولید داشتیم.
وی، عملکرد تولید چغندر قند را برای امسال 52 تا 53 تن اعلام کرد و گفت: پارسال میزان تولید چغندرقند 48 تن و این میزان در سال 92 برابر با 42 تن بود.
کد خبر 3247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =