از بیمه ساچه در رم تا کوفاس در پاریس

در جریان سفر رییس‌جمهوری اسلامی ایران به فرانسه، توافق‌نامه‌ای بین آژانس اعتبارات صادرات کوفاس و بانک مرکزی ایران،  همچنین بیمه ساچه و بانک مرکزی ایران منعقد شد

در جریان سفر رییس‌جمهوری اسلامی ایران به فرانسه، توافق‌نامه‌ای بین آژانس اعتبارات صادرات کوفاس و بانک مرکزی ایران منعقد شد؛ همچنین در جریان سفر روحانی به ایتالیا نیز، توافق‌نامه ای بین بیمه ساچه و بانک مرکزی ایران منعقد شد که متن فارسی هر دو بیانیه به شرح زیر است

توافق بین آژانس اعتبارات صادرات کوفاس  و بانک مرکزی ایران

به گزارش اگزیم نیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در جریان سفر رییس جمهور ایران به پاریس در 27 و 28 ژانویه 2016، آژانس اعتبارات صادرات کوفاس (Coface State Guarantees) به نمایندگی از دولت فرانسه و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در مورد بازپرداخت بدهی هایی که از زمان اجرای تحریم های بین المللی به تاخیر افتاده بود، به توافق رسیدند.

این توافق راه را برای ازسرگیری و توسعه روابط تجاری بین دو کشور باز کرد و بیانگر گامی مهم و ضروری در عادی سازی تجارت است. کوفاس اکنون می تواند بر طبق قوانین بین المللی در زمینه ارایه ضمانت نامه برای پروژه های میان مدت و دراز مدت ایران مساعدت کند.

گروه کوفاس یکی از پیشتازان عرصه جهانی در زمینه بیمه اعتبارات است که به کشورهای سراسر جهان راه حل هایی برای اجتناب از نکول مشتریان‌شان در بازار داخلی و در امر صادرات ارایه می کند. این گروه با پشتکار 4440 کارمند خود موفق شد در سال 2014 به گردش مالی 444.1 میلیارد یورو برسد. کوفاس به شکل مستقیم و غیرمستقیم در 99 کشور حضور دارد و معاملات بیش از 40000 شرکت در بیش از 200 کشور را ضمانت می کند. بر اساس دانش مرتبط با پرداخت های شرکت ها و تخصص 350 کارگزار خود که به مشتریان و بدهکاران آنها نزدیک هستند، کوفاس هر سه ماه یک‌بار ارزیابی خود را از ریسک 160 کشور منتشر می کند. گروه کوفاس در فرانسه به نیابت از دولت برای بخش عمومی، ضمانت نامه صادراتی فراهم می کند.

 

امضای توافق‌نامه با ساچه برای بازپرداخت اعتبار 564 میلیون یورویی

به گزارش اگزیم نیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، این توافق بستر شروع مجدد روابط تجاری و ازسرگیری صادرات و سرمایه گذاری ایتالیا در ایران را فراهم می کنددر تاریخ 25 ژانویه در رم، با حضور حسن روحانی رییس جمهور ایران و ماتیو رنزی نخست وزیر ایتالیا، ساچه و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران توافق‌نامه ای را برای بازپرداخت بدهی حکومتی طرف ایرانی به ساچه امضا کردند.

بر طبق این توافق تا 15 اکتبر 2016 مبلغ 564 میلیون یورو طی سه قسط به ساچه پرداخت می شود. این بدهی ناشی از مبالغی است که به دنبال اجرای تحریم های بین المللی بر نظام پرداخت ایران ایجاد شده است که ساچه به خاطر عدم بازپرداخت وام های شرکت های ایتالیایی به طرف های ایرانی خود به آن شرکت ها داده بود.

این توافق که در فاصله چند روز پس از روز اجرا و در بالاترین سطح حرفه ای حاصل شد، ساچه را قادر می کند تا حمایت خود را از صادرات و سرمایه گذاری ایتالیا در ایران از سر گیرد و شرکت های ایتالیایی می توانند از فرصت های موجود در بخش های نفت و گاز، پتروشیمی، خودرو و ساختمان استفاده کنند.

کد خبر 3250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =