بی رغبتی کشاورزان مازندران برای استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی

ساری-ایرنا-صندوق توسعه ملی در سالجاری یک میلیارد دلار از منابع خود را برای اجرای طرح های توسعه بخش کشاورزی اختصاص داده ولی با گذشت حدود ۱۱ ماه از سال ، مازندران به عنوان قطب کشاورزی کشور هنوز موفق به دریافت تسهیلات ارزی این صندوق نشده است

مدیران جهاد کشاورزی مازندران علت عدم جذب این اعتبار را بالا بودن درصد سود و بازپرداخت ارزی این تسهیلات هنگام سررسید می دانند.
معاون برنامه ریزی جهاد کشاورزی مازندران در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : در مازندران پنج طرح توسعه کشاورزی برای دریافت تسهیلات ارزی به ارزش 40 هزار دلار به صندوق توسعه ملی معرفی شد.
سید محمد جعفری افزود : تاکنون هیچ اعتباری برای طرح های معرفی شده به صندوق توسعه ملی اختصاص نیافته است و کارآفرینان نیز به دلیل بالا بودن نرخ سود آن که شش درصد تعیین شده رغتبی برای پیگیری دریافت تسهیلات ندارند.
وی مشکل دیگر را بازپرداخت این تسهیلات در سررسید به صورت ارزی دانست و گفت : با این روند دریافت این تسهیلات برای کارآفرینان و مجریان طرح های توسعه کشاورزی امکان پذیر نخواهد بود.
معاون جهاد کشاورزی مازندران گفت : دریافت این تسهیلات ارزی در تمام استان های کشور با بی میلی کارآفرینان و مجریان طرح مواجه شد.
استان مازندران با حدود نیم میلیون هکتار زمین کشاورزی ، 10.5 درصد ارزش افزوده بخش کشاورزی کشور را تولید می کند.
این استان بر اساس گزارش های رسمی در تولید 14 محصول کشاورزی رتبه برتر کشور را دارد.

کد خبر 3412

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =