فرصت مازاد تراز تجاری برای اقتصاد ایران

معاون وزير اقتصاد و دارايي و رئيس كل گمرك جمهوري اسلامي ايران گفت: در حال حاضر با دو تا سه ميليارد دلار مازاد تراز تجاري مازاد مواجه هستيم كه يك فرصت براي كشور محسوب مي شود

معاون وزير اقتصاد و دارايي و رئيس كل گمرك جمهوري اسلامي ايران گفت: در حال حاضر با دو تا سه ميليارد دلار مازاد تراز تجاري مازاد مواجه هستيم كه يك فرصت براي كشور محسوب مي شود.

مسعود كرباسيان در مراسم افتتاح ساختمان گمرك مازندران، شمار گمركات كشور را ۱۵۰ گمرك بيان كرد و گفت: در سالي كه سياست هاي دولت ملهم از اقتصاد مقاومتي است، ميزان صادرات نسبت به واردات در كشور بيشتر شده است.
وي با اشاره به اينكه دو تا سه ميليارد دلار مازاد تراز تجاري داريم كه براي كشور يك فرصت مي شود گفت: بعد از پسابرجام با رشد اقتصادي مواجه خواهيم شد.
رئيس كل گمرك جمهوري اسلامي ايران، با بيان اينكه زيرساختها و رويكردها براي رشد اقتصادي در پسابرجام فراهم است گفت: فرصت خوبي براي توسعه مناسبات با ديگر كشورهاست.
وي با بيان اينكه محدوديت ارزي را با كشور روسيه برداشته ايم يادآور شد: در دولت عزم جدي براي توسعه مناسبات وجود دارد و بايد بخش خصوصي در اين حوزه نقش آفريني كند.
وي با بيان اينكه ايران اصلي ترين مسير راه ابرايشم را تعيين مي كند از سرمايه گذاري چيني ها در حوزه اقتصادي خبر داد و خواستار گسترش سيستم اظهار از راه دور در گمركات استان مازندران شد و گفت: همچنين پرداخت الكترونيك از طرح هاي خوبي است كه بايد توسعه يابد.
كرباسيان با بيان اينكه اولين توليد كننده گل در كشور، مازندران است تاكيد كرد: بايد از نظر حمل و نقل و زيرساختها را مهيا كنيم و در زمينه زمان سنجي و ارزش بايد موارد مورد نياز رعايت شود.
وي ايجاد پنجره واحد و تجارت جهاني را لازم برشمرد و گفت: پنجره واحد و گواهي مبداء الكترونيك در گمركات مازندران بايد راه اندازي شود و با راه اندازي اين طرح ها، صادركننده و وارد كننده از مزاياي آن بهره مند خواهند شد.
رئيس كل گمركات كشور به قانون رفع موانع توليد اشاره و اضافه كرد: ۳۵ ميليون تن ظرفيت توليد كارخانجات كشور است كه در حال حاضر ظرفيت بسياري از كارخانجات خالي است و بايد با اجراي قانون رفع موانع توليد، مشكلات موجود رفع شود.
كرباسيان با اشاره به اينكه گمرك ديجيتال و حركت روبه جلو شعار سازمان جهاني گمرك است يادآور شد: گمرك ايران در تحقق اين شعار پيشگام بوده است.

کد خبر 3417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =