تقویت تشکل‌های خصوصی از مهم‌ترین راهکارهای تقویت اقتصاد است

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تلاش در تقویت تشکل‌های بخش خصوصی یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین راهکارها در تقویت اقتصاد کشور است

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تلاش در تقویت تشکل‌های بخش خصوصی یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین راهکارها در تقویت اقتصاد کشور است. به گزارش ایسنا، کاظم سلیمی، مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست با مدیران شرکت‌های پخش گیلان از آماده‌سازی لایحه پیشنهادی راهبردها و برنامه‌های زیرساختی نظام تجاری و بازرگانی در کشور خبر داد و اظهار کرد: تلاش در تقویت تشکل‌های بخش خصوصی یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین راهکارها در تقویت اقتصاد کشور است.

وی افزود: زنجیره تولید و مصرف با نظام توزیع کامل می‌شود از این رو باید تلاش کنیم با تقویت شرکت‌ها و انجمن‌های پخش در کشور، اقدامی عملی در راستای تامین کالا و دوام تولید را ایجاد کنیم.سلیمی ایجاد نظام جامع تجارت و بازرگانی را نقطه عطف تولید و مصرف عنوان کرد و افزود: دارا بودن سیستم توزیع استاندارد و حمایت‌های قانونی از آن می‌تواند حیات بخش تولید و آرامش بخش مصرف کننده در جامعه باشد. مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در تهیه و تدوین راهبردهای نظام تجاری و بازرگانی کشور 12 بخش در نظر گرفته شده است که لایحه جامع نظام توزیع کالا و خدمات، استانداردسازی، ساماندهی صنوف، کاهش هزینه‌ها، برندسازی و ... به روش علمی و عملی پرداخته شده است.

وی از فعالان و مدیران شرکت‌های پخش و انجمن پخش خواست تا مهم‌ترین خواسته‌های خود را برای این منظور در اختیار دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهند. در ادامه علی منتظری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با تاکید بر نقش فعالان و تلاشگران صنعت پخش اظهار کرد: صنعت پخش از سویی نقش اساسی در تامین مایحتاج و ارزاق عمومی شهروندان دارد و از سوی دیگر زنجیره نهایی فرآیند تولید است.

وی افزود: از این رو ضروریست تا با حمایت از این بخش زمینه‌های تقویت و توسعه فعالیت صنعت پخش را بیشتر از گذشته فراهم کنیم. منتظری از تخصیص70 هکتار زمین برای ایجاد شهرک پخش در گیلان برای اولین بار در سطح کشور خبر داد و گفت: تجمیع شرکت‌های پخش در شهرک علاوه بر توسعه فعالیت‌های صنعت پخش می‌تواند سبب سهولت در مدیریت متمرکز، کاهش حجم ترافیکی در شهر، مدیریت و کنترل نابسامانی‌های احتمالی بازار گردد.

کد خبر 408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =