تامین مالی ۹۵۰۰ میلیارد ریالی سه شرکت فولادی و پتروشیمی

مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: تامین مالی ۹۵۰۰ میلیارد ریالی سه شرکت فولادی و پتروشیمی بزودی در بورس کالا انجام می شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بورس کالا؛ حامد سلطانی نژاد با بیان این خبر گفت: پذیرش قراردادهای سلف موازی استاندارد تیر آهن 14 تولیدی شرکت ذوب آهن اصفهان ، اوره گرانول تولیدی شرکت پتروشیمی پردیس و اوره شرکت پتروشیمی شیراز جمعا به میزان 9500 میلیارد ریال در هشتاد و یکمین جلسه هیأت پذیرش کالا و اوراق مبنی بر کالا به تصویب رسید.
مدیرعامل بورس کالای ایران در ادامه خاطرنشان کرد: قرارداد سلف موازی استاندارد تیر آهن 14 شرکت ذوب آهن به حجم عرضه اولیه حداکثر 200،000 تن به ارزش 2500 میلیارد ریال می‌باشد و طبق مصوبه هیأت پذیرش ، عرضه اولیه این اوراق در دو مرحله؛ 1500 و 1000 میلیارد ریال صورت خواهد پذیرفت. وی با بیان اینکه اندازه هر قرارداد اوراق سلف موازی استاندارد تیر آهن 14 یک برگ(معادل 1 تن) خواهد بود، افزود: اوراق سلف موازی استاندارد تیرآهن 14  منضم به اختیار فروش و خرید تبعی به ترتیب با نرخ قیمت اعمال 24 و 27 درصد خواهد بود و شرکت تأمین سرمایه امین بر اساس مدل بازارگردانی تضمین حداقل قیمت، نقدشوندگی اوراق سلف موازی استاندارد تیر آهن را قبل از سررسید تعهد کرده است و اوراق سلف را طی عمر اوراق با نرخ 23 درصد روزشمار سالانه به علاوه قیمت اوراق در عرضه اولیه بازخرید خواهد نمود.
سلطانی نژاد در ادامه گفت: همچنین در این جلسه پذیرش قرارداد سلف موازی استاندارد اوره گرانول پتروشیمی پردیش به حجم عرضه اولیه حداکثر 380،000 تن به ارزش 3،000 میلیارد ریال نیز مورد تصویب قرار گرفت.
وی سپس گفت: طبق مصوبه هیأت پذیرش، عرضه اولیه این اوراق در دو مرحله؛ به فاصله زمانی 3 ماه هر یک به ارزش 1500 میلیارد صورت خواهد پذیرفت و اندازه هر قرارداد اوراق سلف موازی استاندارد اوره گرانول یک برگ(معادل 1 تن) خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه اوراق سلف موازی اوره گرانول منضم به اختیار فروش و خرید تبعی به ترتیب با نرخ قیمت اعمال 23 و 24 درصد خواهد بود، خاطر نشان کرد: شرکت تأمین سرمایه امین بر اساس مدل بازارگردانی تضمین حداقل قیمت، نقدشوندگی اوراق سلف استاندارد اوره گرانول را قبل از سررسید تعهد کرده است و اوراق سلف را طی عمر اوراق با نرخ 22 درصد روزشمار سالانه به علاوه قیمت اوراق در عرضه اولیه بازخرید خواهد نمود.
مدیرعامل بورس کالای ایران در ادامه گفت: در جلسه هیات پذیرش همچنین انتشار اوراق سلف موازی استاندارد محصول اوره تولیدی شرکت پتروشیمی شیراز به حجم عرضه اولیه حدود 572،000 تن به ارزش 4،000 میلیارد ریال مورد تصویب قرار گرفت.
وی در پایان گفت: نرخ قیمت اعمال در اختیار فروش و خرید تبعی برای این اوراق به ترتیب 23 و 24 درصد و شرکت تأمین سرمایه ملت بر اساس مدل بازارگردانی تضمین حداقل قیمت، نقدشوندگی اوراق سلف استاندارد اوره گرانول را قبل از سررسید تعهد کرده است و اوراق سلف را طی عمر اوراق با نرخ 23 درصد روزشمار سالانه به علاوه قیمت اوراق در عرضه اولیه بازخرید خواهد نمود.

کد خبر 4681

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =