شرایط اعزام پیمانکاران و پذیرش هیات‌های تجاری

سازمان توسعه تجارت با اعلام اطلاعیه ای، از سازمان‌هایی که علاقمند به فعالیت به عنوان پیمانکار هیات های تجاری، بازاریابی و سرمایه‌گذاری هستند، دعوت به همکاری کرد.

سازمان توسعه تجارت با اعلام اطلاعیه ای، از سازمان‌هایی که علاقمند به فعالیت به عنوان پیمانکار هیات های تجاری، بازاریابی و سرمایه‌گذاری هستند، دعوت به همکاری کرد. به گزارش اگزیم نیوز به نقل از سازمان توسعه تجارت در حالی که سازمان توسعه تجارت ایران در حال برنامه‌ریزی برای اعزام ها و پذیرش های هیات‌های تجاری در سال آینده است، با توجه به تدوین آیین نامه جدید، از پیمانکاران اعزام و پذیرش هیات های تجاری، بازاریابی و سرمایه گذاری دعوت کرد تا با رعایت مفاد دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌های مربوط نسبت به اعلام همکاری اقدام کنند.

در فرم مربوط به فرآیند صدور مجوز پذیرش هیات های تجاری- بازاریابی و سرمایه گذاری، مجریان پذیرش هیات‌ها را شامل سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور، اتاق های بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران، شهرستان‌ها، اتاق تعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه ها، انجمن ها و تشکل های صادراتی معتبر به تایید سازمان توسعه تجارت ایران، آژانس‌های مسافرتی معتبر به تائید سازمان توسعه تجارت ایران، شرکتهای مدیریت صادرات و پیمانکاران پذیرش هیات‌های تجاری به تایید سازمان توسعه تجارت ایران و مجریان نمایشگاه‌های بین المللی تخصصی داخلی و خارجی دانسته است.

در بخش دیگر نیز با بیان اینکه برای صدور مجوز، درخواست کتبی باید حداکثر دو ماه قبل از پذیرش هیات تجاری ارسال شود، دیگر شرایط اعطای مجوز منوط به عضویت در بانک اطلاعات پیمانکاران سازمان توسعه تجارت ایران و تکمیل فرم های مربوط اعلام شده است.

در ادامه در تشریح ویژگی های اعضای هیات‌ها آمده است که آنها باید مقامات و نمایندگان دستگاه‌های دولتی خارجی، رؤسای انجمن ها، تشکل ها و اتاق های بازرگانی خارجی از کشور با هدف خرید و سرمایه گذاری و همکاری‌های مشترک، شرکای تجاری صادرکنندگان، تجار و بازرگانان خارجی علاقمند به همکاری با ایران در حوزه واردات، سرمایه گذاری، همکاری مشترک با بازارهای ثالث، نمایندگان موسسات تبلیغاتی و رسانه های مرتبط ، محققین و کارشناسان خارجی از طرف شرکت‌ها، دانشگاه‌ها یا مراکز تحقیقاتی دنیا برای شناسایی توانمندی‌های تولیدی و صادراتی کشور باشند.

 

کد خبر 4704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =