سازوکار پرداخت وام‌ از سوی بانک‌ها تسهیل شود

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون از رییس بانک مرکزی خواستند سازوکار پرداخت وام‌ از سوی بانک‌ها تسهیل شود.

به گزارش اگزیم نیوز، سیدجواد حسینی کیا در توضیح نشست روز دوشنبه مشترک کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با علی صالح آبادی رییس بانک مرکزی به خبرنگاران گفت: در نشست امروز موضوعاتی مانند ضرورت ثبات بازار ارز پس از حذف ارز ترجیحی، تامین ارز مورد نیاز برای صنعت، هدایت نقدینگی به سمت اشتغال و تولید بحث و بررسی شد.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره تسهیل در پرداخت وام‌های خرد که در نشست امروز مطرح شد، افزود: مردم در اخذ تسهیلات با مشکلات بسیاری روبه رو هستند، بر همین اساس نمایندگان در نشست امروز از رئیس بانک مرکزی خواستند سازوکاری اندیشیده شود تا بانک‌ها بستر پرداخت وام‌ها را تسهیل کنند.

وی اضافه کرد: براساس موضوعات مطرح شده در جلسه امروز باید شرایط به گونه‌ای فراهم شود که امکان تعامل با کشورهای همسایه از طریق پول‌های ملی همان کشورها فراهم شود.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به تاکید نمایندگان بر ضرورت ثبات به بازار ارز، تصریح کرد: براساس گزارش ارائه شده این التهاب مقطعی و حل شدنی است و بخشی از آن به مذاکرات مربوط است.

حسینی‌کیا با اشاره به تامین ارز موردنیاز برای واردات خودرو در نشست امروز خاطرنشان کرد: رییس کل بانک مرکزی اظهار نگرانی کرد که اگر واردات خودرو فراگیر شود، کنترل موضوع ارز مشکل می‌شود.

کد خبر 52849

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =