رشد ۶ درصدی قاره زرد تا ۲۰۱۶

براساس پیش بینی بانک توسعه آسیا، رشد اقتصادی این منطقه در سال‌جاری میلادی ۵.۸ درصد و برای سال ۲۰۱۶ میلادی ۶ درصد خواهد بود

براساس پیش بینی بانک توسعه آسیا، رشد اقتصادی این منطقه در سال‌جاری میلادی ۵.۸ درصد و برای سال ۲۰۱۶ میلادی ۶ درصد خواهد بود. به گزارش اگزیم نیوز به نقل از پایگاه خبری بانک توسعه آسیا،  پیش بینی این بانک از رشد اقتصادی منطقه آسیا در سال جاری و آینده میلادی با آخرین بازنگری اعلام شد. برهمین اساس، رشد اقتصادی آسیا در سال جاری میلادی ۵.۸ درصد و برای سال ۲۰۱۶ میلادی ۶ درصد خواهد بود. همچنین پیش بینی از رشد اقتصادی چین در سال‌جاری میلادی از ۶.۸ به ۶.۹ درصد افزایش یافت، این در حالی است که برای سال آینده میلادی رقم ۶.۷ درصد در نظر گرفته شده است.

البته پیش بینی از رشد اقتصادی برای آسیا جنوبی در سال جاری میلادی ۶.۹ درصد و برای سال آینده میلادی ۷.۳ درصد گزارش شده است. چشم انداز اقتصادی منطقه جنوب شرق آسیا در سال جاری و آینده میلادی به ترتیب ۴.۴ درصد و ۴.۹ درصد خواهد بود. پیش بینی این بانک از رشد اقتصادی آسیای میانه برای سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ میلادی به ترتیب ۳.۲ درصد و ۳.۷ درصد است، این در حالی است که در برآورد اولیه رقم ۳.۳ درصد و ۴.۲ درصد به ترتیب برای سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ میلادی گزارش شده بود. بر همین اساس، بانک توسعه آسیا اعلام کرد، رشد اقتصادی در منطقه آسیا باثبات خواهد بود. بانک توسعه آسیا متشکل از ۶۷ عضو است که ۴۸ عضو آن از کشورهای آسیایی هستند.

کد خبر 536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =