ارتقای شفافیت سازمان بورس با انتشار صورت‌های مالی

معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار، گفت: انتشار صورت‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار یک گام موثر و جدی در راستای ارتقا شفافیت این سازمان است.

به گزارش روز شنبه اگزیم‌نیوز از سنا، حسن فرج زاده با اشاره به انتشار صورت‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار در سال گذشته، افزود: این اتفاق در سال جاری و برای صورت‌های مالی ۱۴۰۰ این سازمان نیز حتماً رخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه انتشار صورت‌های مالی به روشن کردن منابع و ظرفیت‌های ماموریت‌های سازمان کمک می‌کند، تصریح کرد: سازمان بورس اگرچه در سال‌های گذشته صورت‌های مالی خود را منتشر نمی‌کرد، اما رویه روشن، شفاف و عاری از ابهامی را در انجام فعالیت‌های مالی خود داشت.

این مقام ارشد سازمان بورس با بیان اینکه دریافت گزارش «مقبول از حسابرس» گواهی بر فعالیت‌های مالی شفاف این سازمان طی سال‌های فعالیت خود بوده است، گفت: دریافت این گزارش از سوی حسابرس حکایت از این دارد که این سازمان از قوانین و مقررات مالی و سایر ضوابطی که چه در قوانین وجود دارد و چه توسط مراجعی همچون شورای‌عالی بورس به تصویب رسیده، پیروی کرده است.

او با بیان اینکه انتشار صورت‌های مالی سازمان بورس در سال جاری نیز رخ می‌دهد، خاطرنشان کرد: این اقدام پس از تصویب صورت‌های مالی توسط شورای‌عالی بورس، منتشر می‌شود و این رویه در سال‌های آتی نیز ادامه‌دار است و نمی‌توان نقطه توقفی برای آن لحاظ کرد.

معاون اجرایی سازمان بورس با بیان اینکه در سازمان بورس برنامه‌هایی برای توسعه شفافیت مالی در دست اقدام است، گفت: تمام فعالیت‌های این سازمان روشن و شفاف است، بنابراین، تمامی اطلاعات با قابلیت دسترسی عمومی، منتشر خواهند شد.

سازمان بورس و اوراق بهادار صورت‌های مالی تصویت شده سال ۱۳۹۹ را در خرداد سال گذشته منتشر کرد.

کد خبر 54100

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =