نایب رئیس اتاق اصناف: در تصمیم گیری‌ها از بخش خصوصی نظرسنجی شود

نایب رییس و سخنگو اتاق اصناف کشور با اشاره به اینکه بخش خصوصی در زمینه تصمیم گیری ها دخالت داده نمی شوند، گفت: در هر تصمیمی برای اقتصاد کشور باید از فعالان این عرصه نظرسنجی شود.

به گزارش روز جمعه اگزیم نیوز، «مجتبی صفایی» عصر پنجشنبه در نشست فعالان اقتصادی کرمانشاه با نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری که در محل اتاق اصناف برگزار شد، اظهار داشت: امروز ما می بینیم که در بسیاری از تصمیم گیری ها بخش خصوصی هیچ نقشی ندارد؛ نتیجه این دور نگه داشتن بخش خصوصی منجر به آشفتگی در بازار، صنعت و معدن می شود. 

وی افزود: مردم کرمانشاه در کانون تصمیم گیری های کشوری نقش چندانی ندارند که این موضوع منجر به کاهش سهم این استان نسبت به دیگر استان‌ها شده است. 

نایب رییس اتاق اصناف کرمانشاه با اشاره به اینکه جنگ منجر به عقب ماندگی استان شد، گفت: جنگ نه تنها آسیب های جدی به این استان زد بلکه منجر به عقب ماندن آن در عرصه توسعه کشور شد. 

پیشنهاد اتاق بازرگانی؛ شورای وحدت در کرمانشاه تشکیل شود

رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه پیشنهاد تشکیل شورای وحدت و گفت وگو در کرمانشاه را مطرح و اعلام کرد که طرح تشکیل این شورا تهیه شده است.

کیوان کاشفی، افزود: طرح این شورا در اتاق بازرگانی تهیه شده و ساختارها و وظایف و اعضای آن مشخص شده و در صورتی که ایجاد آن تصویب شود می تواند شروع به کار کند.

رییس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه تاکید کرد: این شورا می‌تواند راهکارهای اصلی و خط مشی های اساسی را برای استان تعیین کند تا تغییراتی مدیریتی خدشه ای در مسیر توسعه کرمانشاه به وجود نیاورد.

کاشفی با تاکید بر اینکه امروز خطر فقر کشور ما را تهدید می کند، گفت: امروز باید همه دست به دست هم بدهیم تا فقر در کشور ریشه کن‌ شود.

وی افزود: ما قبول داریم که کشور از ابتدای انقلاب با تحریم و بسیاری از مشکلات درگیر بوده و هست اما نباید فراموش کنیم که ما نیز به تشدید تورم ها و مشکلات دامن زده ایم.

سرمایه گذاران مشوق می خواهند

رییس اتاق صنعت کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به اینکه کرمانشاه ۷۰۰ واحد صنعتی فعال دارد، گفت: کرمانشاه برای رسیدن به توسعه نیازمند ایجاد انگیزه و مشوق های سرمایه گذاری است تا ضمن‌ رسیدن به توسعه مشکل بیکاری نیز مرتفع شود.

جهانبخش شکری با اشاره به پنج گذرگاه مرزی کرمانشاه با کشور عراق اظهار داشت: متاسفانه این استان آنچنان که باید از ظرفیت های هم مرزی با کشور عراق بهره نمی‌برد. 

وی افزود: شرکت های دانش بنیان استان کرمانشاه برای دریافت تسهیلات بانکی با مشکلات اساسی روبه رو هستند از این رو باید به آنها توجه شود. 

رییس اتاق صنعت کرمانشاه گفت: روزبه روز بر آمار زباله گردی ها در استان اضافه می شود از شما تقاضا می کنیم که صحبت های ما را به گوش‌ رهبری برسانید تا نسخه فقر در کشور پیچیده شود. 

شکری افزود: متاسفانه مدیرانی که در استان انتخاب می شوند جسارت تصمیم گیری ندارند، باید در انتخاب مدیران در کرمانشاه دقت بیشتری شود. 

بخش تعاون فراموش شده است

رییس اتاق تعاون نیز با اشاره به اینکه بخش تعاون امروز در کشور به فراموشی سپرده شده است، گفت: در استان کرمانشاه به فعالیت های تعاونی و سرمایه گذاری های گروهی اهمیت چندانی داده نمی شود و مورد استقبال مردم نیست. 

جلیل کرم  با بیان آنکه بخش تعاون کرمانشاه با ورود به بخش صنعت ساختمان می تواند ضمن ایجاد رونق اقتصادی، بخشی از مشکلات بیکاری را مرتفع کند، افزود: اکنون ۳۲ تعاونی مرزنشین داریم که می توانند به راحتی در زمینه صادرات و واردات وارد شوند و زمینه رونق گذرگاه های مرزی را فراهم کنند. 

رییس اتاق تعاون کرمانشاه نیز بر مشکلات مدیریتی در کرمانشاه اشاره و تاکید کرد که باید مدیران جهادی و توانمند در استان کرمانشاه به روی کار آیند.

رئیس انجمن صنفی معادن قیر طبیعی نیز قیر طبیعی را یکی از ظرفیت های اصلی کرمانشاه دانست و گفت: معادن قیر طبیعی کرمانشاه امروز به دست فراموشی سپرده‌ شده اند از این رو لازم است با بهره گیری از امکانات موجود از این پتانسیل بخوبی استفاده شود.

جهانبخش مژگانی افزود: کارشناسان ذخیره قیر معدنی در کشور را یک و نیم میلیون تن اعلام کرده اند که این آمار منجر به حضور سرمایه گذاری بخش خصوصی نمی‌شود.

کد خبر 55234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =