متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی شهر تهران ۴۸ میلیون تومان شد

بانک مرکزی با اعلام میانگین قیمت ۴۸ میلیون و ۷۰ هزار تومانی برای هر متر واحد مسکونی در شهر تهران، از رشد ۲۷ درصدی معاملات مسکن این شهر در آذرماه در مقایسه با ماه پیش از آن خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه اگزیم‌نیوز، براساس آمار بانک مرکزی تعداد آپارتمان‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران در آذر ماه سال ۱۴۰۱، به ۱۰ هزار و ۱۸۴ واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل ۲۷.۲ و ماه مشابه سال قبل ۴.۷ درصد افزایش نشان می دهد.

در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۴۸ میلیون و ۷۰ هزار تومان بود که حاکی از افزایش ۲.۹ درصدی نسبت به ماه قبل است.

بررسی توزیع واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در ماه گذشته نشان می‌دهد از مجموع ۱۰ هزار و ۱۸۴ واحد مسکونی، واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۲۹ درصدی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

با این وجود سهم مذکور در مقایسه با آذرماه سال قبل ۴.۲ درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با عمر بالا در گروه‌های ۱۱ تا ۱۵ سال و بیش از ۲۰ سال ساخت افزوده شده است.

متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی شهر تهران ۴۸ میلیون تومان شد

توزیع تعداد معاملات انجام شده در آذرماه امسال حاکی از آن است که در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران منطقه ۵ با سهم ۱۵ درصدی از کل معاملات بیشترین قراردادهای مبایعه‌نامه را به خود اختصاص داده است. مناطق ۱۰ و ۲ نیز به ترتیب با سهم ۹.۴ و ۹.۳ درصد از کل معاملات انجام شده در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

بیشترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده با ۹۴ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان برای منطقه یک و کمترین متوسط قیمت با ۲۴ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان برای منطقه ۱۸ بوده است.

همچنین در آذرماه امسال شاخص اجاره بهار در شهر تهران و کل مناطق شهری به ترتیب نسبت به ماه قبل از آن ۲.۵ و ۳ درصد افزایش یافته است.

متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی شهر تهران ۴۸ میلیون تومان شد

کد خبر 59530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =