لزوم افزایش همکاری دستگاه‌های حاکمیتی در اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در جلسه کارگروه راهبری سامانه مودیان بر لزوم افزایش همکاری دستگاه‌های حاکمیتی در خصوص اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی به‌ویژه نحوه ارسال صورت‌حساب‌های الکترونیک مورد پذیرش از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان با مشارکت و همکاری شرکت شاپرک تأکید کرد.

به گزارش اگزیم‌نیوز از سازمان امور مالیاتی کشور، جلسه کارگروه راهبری سامانه مودیان باهدف بررسی نحوه ارسال صورت‌حساب الکترونیک از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان با حضور دکتر داود منظور رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور و نمایندگان سازمان‌ها و نهادهای مربوطه از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت صمت و بانک مرکزی در محل ستاد سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این جلسه با اشاره به این که مدل پیاده‌سازی قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان و اجرای کامل آن در بخش‌های مختلف اقتصادی فرایند دشوار، پیچیده و زمان‌بری است، تصریح کرد: خوشبختانه با مشارکت دستگاه‌های ذی‌ربط و هدایت کارگروه راهبری، این گام مهم برداشته شد و هم اکنون شرکت‌های بورسی و فرابورسی و همچنین شرکت‌های دولتی و سایر دستگاه‌های اجرایی مشمول اجرای این قانون شده و استقبال خوبی از اجرای آن داشته‌اند.

در ادامه جلسه، مصوب شد باتوجه‌به برخی چالش‌ها و مشکلات مودیان فراخوان اول در جریان ارسال صورت‌حساب‌های الکترونیکی که در موعد مقرر به سامانه برای ثبت نهایی و صدور ارسال نشده مهلتی در نظر گرفته شود.

بررسی راهکارهای همکاری بانک مرکزی (شرکت شاپرک و شرکت‌های پرداخت (psp) ) و وزارت صمت برای صدور صورت‌حساب الکترونیکی یکی از دیگر از مصوبات این جلسه بود که مقرر شد در کمیته فنی سامانه مودیان موردبحث و بررسی قرار گرفته و نتیجه جهت تصمیم‌گیری نهایی به کارگروه راهبری سامانه مودیان ارائه شود.

در این جلسه همچنین اخذ اطلاعات نسخ الکترونیکی پزشکان از وزارت بهداشت و درمان و سازمان‌های بیمه‌گر پایه از طریق کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی مورد توافق اعضای کارگروه سامانه راهبری مودیان قرار گرفت.

کد خبر 60201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =