اقتصاد مقاومتی شاه کلید توسعه کشور

محمدی با اشاره به دیدار هیات دولت با مقام معظم رهبری در مورد ارائه دستورالعمل دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی، مهمترین محورهای این دستورالعمل را دفع تهدیدات خارجی و عبور از تنگناهای اقتصادی توانمندسازی ساختار اقتصادی کشور ارتقاء بهره‌وری پیشبرد برون‌گرایی اقتصادی عدالت بنیان کردن اقتصاد ارتقاء توان تولید داخلی اعلام کرد

به گزارش اگزیم نیوز به نقل از شادا شاپور محمدی با اشاره به دیدار هیات دولت با مقام معظم رهبری در مورد ارائه دستورالعمل دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی، مهمترین محورهای این دستورالعمل را دفع تهدیدات خارجی و عبور از تنگناهای اقتصادی توانمندسازی ساختار اقتصادی کشور ارتقاء بهره‌وری پیشبرد برون‌گرایی اقتصادی عدالت بنیان کردن اقتصاد ارتقاء توان تولید داخلی اعلام کرد.
محمدی افزود: دولت در همین چارچوب لایحه بهبود محیط کسب و کار را ارائه و پس از تصویب و ابلاغ قانون آن، خود را موظف کرد با ارتقای نظام مالی کشور و تامین مالی بنگاه های اقتصادی کشور در این جهت گام بردارد و نقش بی‌بدیل بانک ها در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است.
معاون وزیر اقتصاد، کاهش اتکا به درآمدهای نفتی را از مهمترین ارکان اقتصاد مقاومتی بیان کرد و گفت: وزارت امور اقتصادی و دارایی تلاش بسیاری در اتکای اقتصاد کشور به درآمدهای پاک مالیاتی داشته و موفقیت های خوبی را کسب کرده است.
محمدی همچنین با اشاره به حضور چند ماهه‌اش در بانک تجارت، خود را عضو خانواده بزرگ بانک تجارت دانست و از میزبانی این بانک در برگزاری این نشست تقدیر کرد.
مقدم مدیرعامل بانک تجارت نیز در ابتدای این نشست با اشاره به مشکلات بانک‌ها از تحریم‌های چندسال اخیر، اخبار برداشته شدن محدودیت‌های بین المللی را نویدبخش روزهای خوب برای اقتصاد کشور دانست و تاکید کرد: البته باید خودمان را برای روزهای پساتحریم آماده کنیم و از اکنون سیاست‌های مورد لزوم در آن زمان را پیش بینی کنیم.
وی اظهار داشت: پیشنهاد می کنم با توجه به گشایش‌های دوران پس از تحریم تنها در زمینه واردات کالا و ماشین آلات مولد تکیه کنیم و از تزریق پول به بازار خودداری شود تا ضمن کمک به بخش تولیدی کشور، تولید ثروت را افزایش دهیم و مانع از ورود نقدینگی و افزایش تورم شویم.
مدیرعامل بانک تجارت با بیان اینکه مردم بانک‌ها را امین خود می‌دانند، اعتماد به بانک‌ها را سرمایه ملی دانست و گفت: باید جلوی تخریب وجهه بانک‌ها گرفته شود و در این خصوص حراست سازمان‌ها نقش تعیین کننده‌ای دارد. 
حراست همواره چشم بینا، گوش شنوا و مراقب هوشیار سازمان‌های حیاتی کشور بوده است و در صیانت از اعتماد مردم به بانک‌های کشور نقشی مهم ایفا می‌کند.
مقدم همچنین به رقابت ناسالم موجود در بین بانک‌ها و موسسات مالی خارج از نظارت بانک مرکزی اشاره کرد و حاصل آن را بالا رفتن هزینه ارائه تسهیلات، تورم، بی نظمی مالی و در نهایت زیان دهی بانک‌های قانونمند دانست.
وی اضافه کرد: حراست همواره پیش از وقایع هشدارها را می‌دهد و هر جا که به این هشدارها عمل نشده اتفاق ناگواری رخ داده است. شایسته است که از اتفاقات گذشته الگو بگیریم و راهکارهای جدیدی را برای پیشگیری از اشتباهات و تخلفات ارائه کنیم.

کد خبر 609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =