۱۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۱
 ۵ مسیر رشد در اقتصاد مقاومتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی رشد اقتصادی مستمر و پایدار را به عنوان هدف اصلی سیاست های اقتصاد مقاومتی مطرح کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی باید درون زا و در عین حال برون گرا باشد. منافع این رشد باید در اختیار عامه مردم قرار بگیرد و این رشد باید عدالت محور و دانش بنیان باشد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اگزیم نیوز، علی طیب نیا عصر سه شنبه در نشست هم‌اندیشی شرکت های منتخب هلدینگ و سرمایه گذاری کشور که با حضور معاون اول رییس جمهور در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: در سال جاری این انتظار وجود دارد که گام های موثری در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و حاکمیت این اقتصاد در کشور برداریم.

وی دستیابی به رشد اقتصادی مستمر و پایدار را هدف اصلی ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و خاطرنشان کرد: رشد اقتصادی مستمری که به عنوان هدف سیاست های اقتصاد مقاومتی مطرح شده است باید درون زا و در عین حال برون گرا باشد؛ منافع این رشد باید در اختیار عامه مردم قرار بگیرد و این رشد باید عدالت محور و دانش بنیان باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر این که مردم و بخش خصوصی در اجرای سیاست های مقاومتی نقش اصلی را بر دوش دارند، اظهار کرد: یکی دیگر از اهداف اقتصاد مقاومتی این است که سهم بخش خصوصی در اقتصاد ایران ارتقا یابد.

طیب نیا همچنین به مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ در سال گذشته و برطرف شدن تحریم های ظالمانه اعمال شده علیه کشورمان اشاره و خاطرنشان کرد: سال گذشته در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی گام های موثری برداشته شد و با تلاش های جدی که صورت گرفت توانستیم در یکی از فشرده ترین و پیچیده ترین مذاکراتی که در طول تاریخ شاهد بودیم تحریم های ظالمانه ای که علیه کشورمان وضع شده بود را برطرف کنیم. در سال جاری نیز باید در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی گام های موثری برداریم.

وی در پایان گفت: باید بتوانیم از فرصت های پیش آمده در دوران پساتحریم استفاده و زمینه را برای خروج کامل از رکود و رشد مستمر و پایدار در کشور فراهم کنیم.

کد خبر 6127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =