تحول در نظام مالیاتی با رشد ۵۰ درصدی درآمدهای مالیاتی

رییس سازمان امور مالیاتی که چند روز گذشته به عنوان رییس سازمان برنامه و بودجه معرفی شد در متنی اعلام کرد که در دوره تحولی نظام مالیاتی بیش از ۲ میلیون مودی مالیاتی جدید، تحقق کامل درآمدهای پیش بینی شده، رشد بیش از ۵۰ درصد درآمدهای مالیاتی را شاهد بودیم.

به گزارش روز پنجشنبه اگزیم نیوز از شبکه اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی کشور، در متن نامه داود منظور پس از قدردانی از خانواده بزرگ نظام مالیاتی آمده است: در مدت یک سال و نیم گذشته که در کنار هم دوره تحولی نظام مالیاتی را پی گرفتیم دستاوردهای بزرگ و افتخارآمیزی برای اقتصاد کشور به تایید و گواه، کارشناسان، صاحب نظران و مسئولان کشور به منصه ظهور رسید بیش از ۲ میلیون مودی مالیاتی جدید، تحقق کامل درآمدهای پیش بینی شده، رشد بیش از ۵۰ درصد درآمدهای مالیاتی، مبارزه مداوم با فرار مالیاتی، کاهش فشار به بخش رسمی اقتصاد، تخصیص عوارض ارزش افزوده به مناطق کمتر توسعه یافته و ... از آن جمله بوده است.

متن ادامه یافت: در عین حال باید اذعان کرد که همه اهداف و برنامه های مدنظر در این مدت اندک محقق نگشته است و نارسائی ها و خلاهایی بالاخص در حوزه معیشت همکاران همچنان باقی است اما جای تردیدی نیست که کوشش ها و تلاش ها با تمام توان و ظرفیت بوده و از هیچ اقدامی در جهت خدمت فرو گذار نشده است.

در متن داود منظور آمده است: اینجانب در پایان این دوره از خدمتگذاری به مردم و کشور ایران اسلامی از همه همکاران در خانواده بزرگ مالیاتی کشور صمیمانه تشکر کرده و برای همه نارسایی ها و کاستی ها پوزش می طلبم و از همه مردم شریف و مودیان مالیاتی که صاحبان اصلی اقتصاد کشور هستند طلب حلالیت و معرفت دارم و امیدوارم تلاش های مخلصانه، مرضی درگاه احدیت و مورد محبت و اقبال هموطنان باشد.

داود منظور با روی کارآمدن دولت سیزدهم به مدت یک سال و نیم رییس سازمان امور مالیاتی کشور بود و اکنون به عنوان معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه منصوب شد.

کد خبر 62319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =