اقتصاد کشور در حال پیشرفت است

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه دشمن در حوزه اقتصادی تلاش داشت تا ما را زمین‌گیر کند، گفت: دشمنان انسان‌های خودفروخته را بزک کردند و برنامه ساختند، اما نهایتا می‌بینید که امروز حوزه اقتصاد در حال پیشرفت است.

به گزارش اگزیم نیوز، سیدصولت مرتضوی روز پنجشنبه در نشست کارگروه اشتغال استان البرز با بیان اینکه طبق تاکید و تحقق بیانات مقام معظم رهبری سال ۱۴۰۲ سال مهار تورم و رشد تولید خواهد بود ، افزود: رشد تولید بدون شک تورم را کاهش می‌دهد و افزایش بهره وری در کنار رشد تولید، ستون فقرات کشور را مستحکم خواهد کرد.

وی تاکید کرد: تلاش‌های دشمن نقشه بر آب می‌شود و پس از گذشت بیش از ۴۰ سال بنا به تعبیر مقام معظم رهبری مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران از ابعاد مختلف چه از حیث عمق استراتژیک و چه از حیث توانمندی‌های صنعتی افزایش پیدا کرده است.

وی با تاکید بر اینکه طی بررسی سطحی متوجه خواهیم شد که دولت امروز آمریکا از دولت قبلی ضعیف‌تر است و این روند سال‌هاست در آمریکا اتفاق افتاده است، اضافه کرد: جنگ نرم ما موفق شد تا جغرافیای سیاسی جهان تغییر پیدا کند.

مرتضوی با بیان اینکه موفقیت امروز به برکت خون شهدا و خدمات ارزنده مدیران جهادی است، اضافه کرد: جنگ ترکیبی دشمن و تمام تیرهایی که رها کردند به خودشان برگشت.

وی با اشاره به همکاری ایران و عربستان و دیگر کشورهای همسایه و توسعه یافته، اضافه کرد: تئوری ایران هراسی که از سوی استکبار شکل گرفته بود امروز به تئوری مودت تبدیل شده است.

تایید صحت و سقم آمار اشتغالزایی در البرز

مرتضوی با اشاره به حوزه اشتغال تصریح کرد: بیش از هدف‌گذاری ترسیم شده در البرز شغل ایجاد شده است، به فرض ضریب خطای پنج تا ۶ درصدی خواهیم دید که آمار نهایی مقبول و مطلوب است. این آمار به شیوه‌های مختلفی راستی آزمایی شده است و همگی آن بیانگر واقعیت آمار است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه هم در حوزه اشتغال باید حرف برای گفتن داشته باشیم و هم در حوزه مسکن و ازدواج، تصریح کرد: فقر باید به شکل کامل ریشه کن شود؛ باید جوری رفتار کنیم که آمار منفی وجود نداشته باشد.

وی البرز را پیشران در حوزه خدمات برشمرد و ادامه داد: طبق آماری که از سوی مدیران استانی ارائه شد، ۱.۸ محصول کشاورزی کشور در البرز رشد می‌کند و معتقدیم اگر به دانش بهره‌وری مسلط شویم راندمان در حوزه دامی و کشاورزی بیشتر خواهد شد.

مرتضوی با بیان این مطلب که رفع موانع تولید نیازمند رصد و پایش دقیق است، اضافه کرد: هدفگذاری برای سال جدید بیش از یک میلیون فرصت شغلی است که انتظار داریم البرز پیشران باشد.

وی با اشاره به وجود یک میلیون و ۸۰ هزار نفر بیمه شدگان اجباری در سطح کشور ، گفت: این آمار کافی نیست و حتی یک نفر بیکار در کشور برای ما نقطه آسیب است.

همکاری و تعامل وزارت کار و بهداشت

وی معدل پوشش بیمه تأمین اجتماعی در کشور را ۴۹ میلیون نفر برشمرد و اضافه کرد: البرز باید متناسب با نیاز استان و هدف‌گذاری کشوری اقدام کند؛ سعی داریم با وزارت بهداشت در این حوزه تفاهم نامه داشته باشیم تا از موازی کاری جلوگیری شود.

مرتضوی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از استاندار البرز، گفت: مجتبی عبداللهی نماینده عالی دولت و حکومت در استان، کاربلد است و با منطق و توان جهادی خود فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در دیدار قبلی متوجه کمبود هزار کلاس درس در البرز شدیم، اضافه کرد: امروز این کمبود با کمک خیرین و پیگیری‌های مستمر و جهادی استاندار البرز در حال مرتفع شدن است. در این میان موضوع قطار شهری، کمربندی نیز با پیگیری‌های استاندار البرز به نتیجه رسیده است.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد دیگر مدیران استانی، اضافه کرد: کسی حق ندارد بگوید خبر ندارم و پاسخی برای گفتن نداشته باشد.

کد خبر 62327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =