طرح مالیات بر عایدی سرمایه جلوی سفته‌بازی در بازارها را می‌گیرد

یک کارشناس مسایل اقتصادی گفت: طرح مالیات بر عایدی سرمایه با ابزار تنظیم‌گری و شفافیت، با جلوگیری از سفته‌بازی، بازار طلا، ارز، سکه، مسکن و خودرو را ساماندهی می‌کند.

به گزارش روز سه شنبه اگزیم‌نیوز، محمدرضا جعفریان اظهار داشت: مالیات بر عایدی سرمایه نقش مهمی در جلوگیری از سفته‌بازی در کشور و نقش تنظیم‌گری و ساماندهی دارد.

وی ادامه داد: درصورتی‌که این طرح به‌سرعت در مجلس به تصویب برسد، درآمد در بخش مالیات افزایش و بازارها نیز ساماندهی می‌شود.

کارشناس مالیاتی با بیان اینکه زیرساخت‌های طرح مالیات بر عایدی سرمایه باید مورد تکمیل شود، گفت: این طرح دارای نواقصی بود که کار کارشناسی بر روی آن صورت‌گرفته و کمیسیون اقتصادی بر روی آن چکش‌کاری کرده است.

وی ابراز داشت: باید وزارت اقتصاد و نهادهای مربوطه اطلاعات را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهند تا بعد از تصویب این طرح و با تأمین زیرساخت شاهد اجرای درست آن باشیم.

جعفریان با اشاره به اینکه باید ابزار قانونی و بودجه اجرای طرح مالیات بر عایدی سرمایه دیده شود گفت: ابزار کار این طرح از جمله نیروی کار، سامانه‌ها و سایر موارد باید دیده شود تا مانند سایر قوانین بر زمین بماند؛ ازاین‌رو وظیفه بخش نظارتی مجلس سنگین است و باید در این عرصه ایفای نقش کند.

وی افزود: تأمین زیرساخت‌ها و سازوکارها در کنار قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان به شفافیت در نظام اقتصادی و دریافت مالیات عادلانه کمک می‌کند.

کارشناس مالیاتی خاطرنشان کرد: طرح مالیات بر عایدی سرمایه و سامانه مودیان در بسیاری از کشورها اجرایی می‌شود که منجر به شفافیت و عدالت شده است.

کد خبر 62466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =