پولشویی در نهادهای مالی غیرمجاز

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن هشدار به موسسه های مالی بدون مجوز، از مردم خواست در این موسسه ها سپرده گذاری نکنند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن هشدار به موسسه های مالی بدون مجوز، از مردم خواست در این موسسه ها سپرده گذاری نکنند. به گزارش اگزیم نیوز به نقل از ایرنا ارسلان فتحی پور گفت: ادامه فعالیت موسسه های مالی غیرمجاز منجر به فساد و پولشویی در کشور می شود بنابراین بهتر است که موسسان این نهادهای مالی غیرمجاز برای دریافت مجوز به بانک مرکزی مراجعه کرده و خود را با شرایط قانونی تطبیق دهند. این نماینده مجلس به مردم توصیه کرد که پول و سرمایه خود را در بانک ها و موسسه های دارای مجوز سپرده گذاری کنند.
همچنین رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز در گفت وگو با ایرنا، برخورد بانک مرکزی با موسسه های مالی و اعتباری غیرمجاز را حمایت از منافع مردم دانست.
عبدالرضا عزیزی افزود: بانک مرکزی با مدیران موسسه های مالی غیرمجاز تعارف ندارد زیرا آنها باید در چارچوب قوانین بانک مرکزی عمل کنند. وقتی مدیران موسسه های غیرمجاز هشدارها را جدی نمی گیرند و نسبت به دریافت مجوز اقدام نمی کنند، سرنوشتی شبیه موسسه میزان در انتظار آنها خواهد بود.
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بانک مرکزی با کسانی که در چارچوب قانون عمل نمی کنند برخورد می کند و مجلس نیز از این رفتار منطقی سیاستگذار پولی کشور حمایت می کند.

کد خبر 625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =