مذاکره با چهار قطب برای توسعه پتروشیمی

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی از مذاکره با شرکت‌های آلمان، ژاپن، کره جنوبی و ایتالیا به منظور سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران خبر داد و گفت: بخشی از طرح‌های اوره و متانول در برنامه ششم توسعه صنعت پتروشیمی تعدیل می‌شوند

به گزارش اگزیم نیوز حمید رضا رستمی مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت‌وگو با  خبرگزاری فارس با اشاره به تدوین برنامه ششم توسعه در شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: صنعت پتروشیمی 2 نقشه راه دارد که یکی رسیدن به ظرفیت تولید سالانه 180 میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی است و دیگری نیز رسیدن به اهداف برنامه ششم توسعه در صنعت پتروشیمی است.

وی با اشاره به اینکه رسیدن به تولید سالانه 180 میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی نیازمند سرمایه گذاری و برنامه ریزی دقیق است و به زودی قابل دسترسی نیست، خاطرنشان کرد: اما رسیدن به اهداف برنامه ششم در صنعت پتروشیمی قابل دستیابی است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در برنامه ششم صنعت پتروشیمی قصد داریم بخشی از طرح های متانول و اوره آمونیاک را تعدیل کرده و متناسب با شرایط بازار اقدام به راه اندازی این طرح ها کنیم. رستمی با تاکید بر 60 طرح نیمه کاره در صنعت پتروشیمی گفت: بخشی از این طرح ها مربوط به اوره و متانول است که قراراست تعدیل و احداث آنها به برنامه هفتم موکول شود.

وی تصریح کرد: از دیگر مواردی که برنامه ششم توسعه صنعت پتروشیمی آماده است توجه به تکمیل زنجیره ارزش و تولید محصول پتروشیمی تا آخرین زنجیره است که در همین رابطه نیز با سرمایه گذاران خارجی مذاکراتی انجام شده و آنها نیز از این موضوع استقبال کرده‌اند. 

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به مذاکره با شرکت هایی از کره جنوبی، ژاپن، آلمان و ایتالیا اظهار کرد: بسیاری از شرکتهای قدر در صنعت پتروشیمی جهان سوالات و درخواستهای خود را ارسال کرده‌اند و پس از بازدید از امکانات ایران در صنعت پتروشیمی مشغول مطالعه و امکان سنجی در سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی هستند که پس از لغو تحریم ها به ایران بیایند.

رستمی با اشاره طرح هایی که قرار است به خارجی ها برای سرمایه گذاری واگذار شود گفت:بخشی از این طرح ها جزو 60 طرحی هستند که در برنامه ششم توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی آمده است.

کد خبر 631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =