تولید برق نیروگاه‌های حرارتی از مرز ۵۰ میلیون مگاوات ساعت عبور کرد

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بهره‌برداری تولید شرکت برق حرارتی گفت: میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی از ابتدای امسال تاکنون به بیش از ۵۰ میلیون مگاوات ساعت رسیده است.

به گزارش روز شنبه اگزیم نیوز، براساس اعلام قبلی وزارت نیرو، یکی از برنامه های تدوین شده این وزارتخانه برای گذر از پیک بار مصرف تابستان امسال در قالب ۱۴۰ برنامه عملیاتی افزایش ظرفیت نیروگاهی برای تولید برق است.

پیش از این هم اعلام شده بود ظرفیت نیروگاهی کشور بیش از ۷ هزارمگاوات افزایش یافته است.

اکنون و براساس گزارش شرکت مدیریت تولید برق حرارتی، ساناز جعفرزاده مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بهره‌برداری تولید شرکت برق حرارتی در این باره اظهار داشت: حدود ۹۵ درصد برق موردنیاز کشور توسط نیروگاه‌های حرارتی تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: ۲۸ میلیون مگاوات ساعت از این میزان تولید سهم نیروگاه‌های سیکل ترکیبی، ۱۱ میلیون مگاوات ساعت سهم نیروگاه‌های بخاری و حدود ۱۱ میلیون مگاوات ساعت سهم نیروگاه‌های گازی بوده است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بهره‌برداری تولید شرکت برق حرارتی گفت: بیش از ۸۱ درصد ظرفیت نیروگاهی کشور در اختیار واحدهای تولید برق حرارتی است که این نیروگاه‌ها از ابتدای سال جاری تاکنون توانسته‌اند با تولید ۵۰ میلیون مگاوات ساعت انرژی نقش مهمی در تأمین برق پایدار و مطمئن برای مشترکان سراسر کشور داشته باشند.

جعفرزاده بیان کرد: فصل تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی کشور طی چند روز آینده به پایان خواهد رسید.

وی، ادامه داد: برای پیک تابستان امسال ۱۰۰ هزار مگاوات برنامه تعمیراتی پیش‌بینی شده است تا واحدهای تولید برق حرارتی در روزهای اوج مصرف تابستان با حداکثر توان آماده تولید برق پایدار و مطمئن برای مشترکان سراسر کشور باشند.

جعفرزاده فصول گرم سال را به‌عنوان روزهای اوج مصرف برق کشور معرفی کرد و گفت: آمادگی کامل نیروگاه‌ها برای تولید برق پایدار هدف اصلی این مجموعه است؛ ازاین‌رو همه ساله پس از عبور از فصل گرم سال و شروع مهرماه فصل تعمیراتی نیروگاه‌های حرارتی آغاز شده و بایستی در خردادماه سال بعد به پایان برسد. چرا که از خردادماه با افزایش مصرف برق کشور بایستی نیروگاه‌ها آمادگی کاملی برای پاسخگویی به بار مصرف این بازه زمانی داشته باشند.

کد خبر 63636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =