صندوق توسعه ملی می‌تواند به صورت مستقیم سرمایه‌گذاری کمک کند

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: براساس مصوبه مجلس در شرایطی که کشور به سرمایه‌گذاری احتیاج دارد، منابع صندوق توسعه ملی می‌تواند در حوزه تولید و توسعه کشور و سرمایه‌گذاری کمک کند.

به گزارش روز یکشنبه اگزیم‌نیوز از صندوق توسعه ملی، «مهدی غضنفری» با اشاره به مصوبه مجلس در مورد اینکه صندوق توسعه ملی مجاز شد از منابع مالی خود برای به تامین مالی طرح‌ها و پروژه‌ها به‌صورت سرمایه‌گذاری و یا تسهیلات‌دهی اقدام کند، اظهار کرد: طرح تامین مالی و جهش تولید از طریق اصلاح دو قانون حداکثر توان تولید و رفع موانع تولید طی یک ماه اخیر در مجلس شورای اسلامی درحال بررسی بوده و ماده ۱۳ این قانون به صندوق توسعه ملی اجازه سرمایه گذاری داده است.

وی ادامه داد: این موضوع مدت‌هاست توسط صندوق توسعه ملی درحال پیگیری است، چراکه برخی این ابهام را مطرح می‌کردند که در اساسنامه صندوق توسعه ملی به صراحت درخصوص سرمایه‌گذاری صحبت نشده است؛ که البته ابهام درستی نیست ولیکن در نهایت این موضوع امروز به عنوان یک قانون دائمی کشور به تصویب رسید.

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی درمورد ماده ۱۳ توضیح داد: طبق ماده ۱۳ صندوق توسعه ملی مجاز است به منظور تامین مالی طرح‌های تولیدی و زیربنایی به صورت ارزی و ریالی با سازوکاری که به تصویب هیات امنا می‌رسد، نسبت به تامین مالی طرح‌ها هم از طریق سرمایه‌گذاری و هم از طریق تسهیلات‌دهی اقدام کند.

وی گفت: درواقع این بند نه تنها روش‌های قبلی تأمین مالی صندوق توسعه ملی را از بین نبرده است، بلکه یک مورد جدید به قابلیت‌های تأمین مالی این صندوق اضافه کرده که آن سرمایه گذاری است. آن هم در شرایطی که کشور به شدت به سرمایه‌گذاری احتیاج دارد، استفاده از منابع صندوق توسعه ملی می‌تواند در حوزه تولید و توسعه کشور و سرمایه‌گذاری کمک کند.

غضنفری افزود: بنابراین موضوعی که قبلا" نیز در هیات امنای صندوق توسعه ملی مصوب شده است؛ به واسطه‌ی قانون امروز و پس از تصویب در شورای نگهبان قابلیت اجرا پیدا می‌کند.

براساس این گزارش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز، یکشنبه ۲۹ مردادماه، در مصوبه‌ای به صندوق توسعه ملی اجازه دادند از منابع مالی خود برای به تامین مالی طرح‌ها و پروژه‌ها به‌صورت سرمایه‌گذاری و یا تسهیلات‌دهی اقدام کند.

کد خبر 66201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =