قیمت نفت و دلار هنوز معلوم نیست

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور  گفت: قیمت نفت و دلار هنوز در لایجه بودجه ۹۵ مشخص نشده است. البته این بودجه انقباضی نیست

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با طرح این سوال که چرا مجلس بخواهد برنامه پنجم را یک سال تمدید کند، در حالی که لایحه برنامه ششم بزودی نهایی می شود، گفت: قیمت نفت و دلار هنوز در لایجه بودجه ۹۵ مشخص نشده است. البته این بودجه انقباضی نیست. محمد باقر نوبخت در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در خصوص تعیین قیمت نفت و دلار در لایحه بودجه 95، اظهار داشت: بودجه در دولت در حال رسیدگی است و قیمت نفت و دلار هنوز مشخص نشده است. وی در مورد این سوال که بودجه سال 95 با توجه به افت قیمت نفت، انقباضی است، پاسخ داد: یکی از منابع درآمدی کشور نفت است و درآمدهای دیگری هم برای تامین منابع وجود دارد و بودجه  سال آینده انقباضی نیست.

معاون رئیس جمهور در مورد وابستگی بودجه 95 به نفت، بیان کرد: در محاسبه نهایی می‌توانیم این را اعلام کنیم که چند درصد کاهش وابستگی بودجه به نفت را داریم و این رقم بعد از جمع بندی نهایی مشخص می‌شود. نوبخت درباره تاخیر در ارائه لایحه بودجه و اینکه چه زمانی بودجه به مجلس ارسال می‌شود، گفت:  در دی ماه بودجه آماده و به مجلس ارسال خواهد شد و آقای رئیس جمهور دی ماه را اعلام کردند که فکر می کنم تا آن زمان لایحه بودجه به همراه لایحه برنامه ششم با هم به مجلس تقدیم شود.

وی افزود: بخش اول لایحه برنامه ششم به مجلس ارسال شد و بخش  دوم هم با بودجه سال 95 ارسال خواهد شد. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در پاسخ به این سوال که از مجلس اخباری مبنی بر تمدید یک ساله برنامه پنجم توسعه شنیده می‌شود و دلیل آنها هم تاخیر در ارائه لایحه برنامه ششم عنوان شده است، گفت: چرا بخواهند برنامه پنجم را تمدید کنند در حالی که لایحه برنامه ششم بزودی نهایی خواهد شد.

کد خبر 669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =