«چارچوب کنترل امنیتی» یکی از جامع‌ترین راهبردها در حوزه امنیت‌ شبکه بانکی است

مدیر واحد نظارت کاشف در جمع مدیران امنیت بانک‌ها تاکید کرد که «چارچوب کنترل امنیتی» یکی از جامع‌ترین راهبردها در حوزه امنیت‌ شبکه بانکی است.

به گزارش روز چهارشنبه اگزیم‌نیوز از روابط عمومی شرکت کاشف،کارگاه آموزشی «راهنمای پیاده‌سازی چارچوب کنترلی» با حضور مدیران امنیت بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و تنی چند از مدیران و کارشناسان شرکت کاشف در محل موسسه عالی آموزش بانکداری برگزار شد.

برگزاری این دوره آموزشی از سوی بانک مرکزی و با عاملیت شرکت کاشف، در راستای پیاده‌سازی «چارچوب کنترل‌های امنیتی سازمانی و سامانه‌های اطلاعاتی بانکی» در نظام بانکی کشور صورت گرفت.

در بخش ابتدایی این همایش که در آن علاوه بر نمایندگان بانک مرکزی و افتا، نمایندگان سی بانک، حضور داشتند، مدیر واحد نظارت کاشف، با اشاره به روند شکل‌گیری پروژه چارچوب کنترل‌های امنیتی گفت: ما برای تأمین و توسعه امنیت در حوزه تبادلات بانکی، نیاز داریم که در خصوص موارد و موضوعاتی به توافق برسیم و استانداردها موجودیتی هستند که این قابلیت را دارند تا بتوانیم بر روی آن‌ها توافق کنیم تا از این طریق وضعیت سنجی امنیت بانک‌ها انجام شود.

میثم نجار در همین راستا افزود: ما در حوزه امنیت نیازمند توافق بر سر چارچوبی که مطابق استانداردهای تعریف‌شده و متناسب با تمام الزامات ابلاغی داخلی باشد، هستیم. به پشتوانه هیجده سال فعالیت در حوزه امنیت باید بگویم که تدوین «چارچوب کنترل‌های امنیتی» یکی از جامع‌ترین اقداماتی است که در این حوزه انجام‌شده است.

نجار در خصوص اهمیت اجرایی شدن چارچوب کنترل‌های امنیتی گفت: با توجه به اینکه ما راهبر امنیت در حوزه نظام بانکی هستیم، عملکرد مثبت ما در این حوزه می تواند و باید، الگویی برای سایر بازیگران این بخش باشد.

مدیر نظارت شرکت کاشف همچنین تصریح کرد: برای بهره‌گیری حداکثری از مزایای این چارچوب استمرار، استفاده بهینه از فرصت‌ها و جسارت و پرهیز از ترس بسیار مهم خواهد بود.

گفتنی است؛شرکت کاشف به عنوان مجری اهداف حاکمیتی بانک مرکزی ج.ا.ا در حوزه مدیریت و هدایت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات بانکی، با هدف ایجاد یک مرجع جامع امنیت اطلاعات در نظام بانکی‌ کشور با پوشش حداکثری دغدغه‌ها و الزامات امنیتی مطرح،اقدام به تدوین و پیاده‌سازی «چارچوب کنترل‌های امنیتی» درنظام بانکی کشور نموده است.

کد خبر 68899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =