سامانه نظارت‌ برخط نانوایی‌های کشور راه‌اندازی شد

معاون عملیات طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان گفت: با راه‌اندازی سامانه نظارت‌ برخط نانوایی‌ های کشور، اطلاعات عملکرد نانوایان به‌طور برخط در اختیار وزارت جهادکشاورزی و بازرسان شورای آرد و نان قرار می‌گیرد.

به گزارش روز چهارشنبه اگزیم نیوز، «کوروش نجم آبادی» درباره نحوه شناسایی و بازرسی نانوایی‌های سراسر کشور توسط طرح هوشمندسازی یارانه‌ها افزود: در سامانه طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان تمامی داده‌های خرید و فروش و تراکنش نانوایی‌ها از سراسر کشور تجمیع می‌شود و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون عملیات طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان اظهارداشت: آنچه در این سامانه قابل ردیابی است عملکرد واحدهای خبازی است که براساس آمارها خبازی های پرریسک شناسایی و رصد می شوند به طور مثال یک خبازی پرریسک با فروش ۱۶۰۰ قرص نان لواش از یک شماره کارت با ۴ تراکنش در ساعت های ۱۸:۲۱، ۱۸:۲۱، ۱۸:۲۲ و ۱۸:۲۳ تخلف کرده است که تمامی این تراکنش ها به صورت برخط قابل رصد می باشد.

وی تصریح کرد: بنابراین تمام داده ها در اختیار وزارت جهادکشاورزی قرار می گیرد و سامانه بازرسی که برای همکاران ایجاد شده امکان را فراهم کرده تا به شکل هوشمندتر بازرسی ها را انجام بدهند.

نجم آبادی گفت: بازرسینی که وارد نانوایی ها می شوند می توانند از دستگاه کارتخوان هوشمندسازی یارانه وارد منوی پذیرنده شوند و پس از ورود به منوی بازرسی و اسکن باردکد، وارد منوی خرید و فروش کالا می شوند که در این منو تمامی تخلفات ثبت و مشخص می شود.

وی اضافه کرد: پرونده افراد متخلف پس از ارجاع به سازمان تعزیرات حکومتی کشور، برای رسیدگی توسط کد سیمبا (سامانه مدیریت بازرسی؛ مبارزه با گرانفروشی) صادر می شود که تعزیرات می تواند از همان جا رای واحد متخلف را صادر کند.

کد خبر 68927

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =