برگزیدگان جشنواره دکتر نوربخش معرفی شدند

جشنواره دکتر نوربخش در مراسم اختتامیه دهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت معرفی شدند.

به گزارش عصر سه شنبه اگزیم نیوز از روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، انتخاب نوآوری‌های برتر بانک‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه بانکداری الکترونیک در چارچوب جشنواره دکتر نوربخش، یکی از فعالیت‌های جنبی همایش ‌سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت است.

براین اساس پس از معرفی محصولات واجد شرایط از سوی سازمان‌ها، مراحل داوری در دبیرخانه همایش، با رعایت سه معیار «نوآورانه بودن»، «کاربردی بودن» و«سودآوری بالقوه» طی شده و نوآوری‌های برتر در اختتامیه دهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت انجام شد.

بنابه گفته پیمان قربانی رییس پژوهشکده پولی و بانکی، ۳۲ طرح برای شرکت در جشنواره دکتر نوربخش امسال از سوی بانک‌ها و شرکت‌ها برای دبیرخانه دهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت ارسال شده بود که از بین آنها پنج طرح سامانه توثیق الکترونیکی دارایی بانک صادرات ایران، وام فوری بانک قرض الحسنه مهر ایران، سکوی کسب و کار(سککوک)، سامانه‌های مشتریان بردار شرکت مانا افزار خاور و طرح ریال دیجیتال شرکت خدمات انفورماتیک تعلق گرفت.

فهرست برگزیدگان دهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت به شرح زیر است:

طرح برگزیده محور «سامانه‌های درون بانکی» به طرح سامانه توثیق الکترونیکی دارایی بانک صادرات ایران تعلق گرفت.

هیات داوران حرکت بانک صادارت ایران در جهت توثیق برخط دارایی‌ها به طور سیستمی همراه با دریافت سرویس‌های لازم از نهادهای مختلف مالی را طرح برگزیده محور سامانه‌های درون «بانکی و طرح اول دهمین جشنواره دکتر نوربخش تشخیص داد. این محصول قابلیت توثیق انواع سهام صندوق‌های سرمایه گذاری و بیمه‌های عمر را به طور برخط داشته و در حال توسعه جهت توثیق برخط سایردارایی‌ها است.

طرح برگزیده محور «مسئولیت‌های اجتماعی» به طرح وام فوری آنلاین بانک قرض الحسنه مهر ایران تعلق گرفت.

هیات داوران سامانه وام فوری بانک قرض الحسنه مهر را به جهت سهولت و سرعت، فرآیند عدم دریافت وثیقه و ضامن کاهش نرخ کارمزدتسهیلات قرض الحسنه استفاده از امضای الکترونیک و احراز هویت غیر حضوری سقف مناسب تسهیلات اعطایی و همچنین تعداد قابل توجه پرداخت این تسهیلات در سال ۱۴۰۲ طرح برگزیده محور مسئولیت‌های اجتماعی دهمین جشنواره دکتر نوربخش معرفی کرد.

همچنین طرح برگزیده محور پلتفرم سامانه فکتورینگ به طرح مطالبات قراردادی سکوی کسب و کار الکترونیک (سککوک) تعلق گرفت.

هیات داوران سامانه فکتورینگ مطالبات قراردادی محصول سکوی کسب و کار الکترونیک (سککوک) را به لحاظ استفاده مناسب ازفرصت قانون «حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی و حرکت به سمت تسهیل تامین مالی بنگاه هااز طریق فکتورینگ حساب‌های دریافتنی و مطالبات قراردادی در زنجیره تامین مالی بنگاه‌ها طرح برگزیده محور پلتفرم دهمین جشنواره دکتر نوربخش معرفی کرد. این محصول تامین مالی حساب‌های دریافتنی را در مقابل رویکرد سنتی تنزیل اسناد مطالبات به صورت محصولی مکانیزه اجرا کرده است.

طرح برگزیده محور سامانه‌های مشتریان بردار (boardAR) به طرح شرکت مانا افزار خاور تعلق گرفت.

هیات داوران محصول بردار را به دلیل استفاده از رویکرد واقعیت افزوده در حوزه محصولات بروشورها و تبلیغات بانکی و به خصوصایجاد شکل و روحی جدید و خلاقانه در ارایه کارت‌های هدیه بانکی با استفاده از فناوری‌های نوین طرح برگزیده محور «سامانه‌های مشتریان» دهمین جشنواره دکتر نوربخش معرفی کرد.

طرح برگزیده محور «سامانه‌های ملی» به طرح ریال دیجیتال شرکت خدمات انفورماتیک تعلق گرفت.

هیات داوران محصول ریال دیجیتال که همان CBDC یا رمزارز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است را به لحاظ حرکت نوآورانه به سمت پیاده‌سازی ریال دیجیتال در کشور، استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده و قراردادهای هوشمند در ابعاد ملی طرح برگزیده محور «سامانه های ملی» دهمین جشنواره دکتر نوربخش معرفی کرد.

همچنین هیات داوران در محورهای سخت افزار و تجهیزات و پروژه امنیت در شبکه زیرساخت، طرحی را واجد شرایط برتر تشخیص نداد.

کد خبر 69107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =